2015. március 4. – Hírek és programajánló

​H Í R E K   E S T E
 

Új vezetője van az erdélyi katolikus sajtónak
Az erdélyi katolikus sajtónak fennállásának 25. évében a Gyulafehérvári Főegyházmegyei Hatóság átszervezte a Verbum Keresztény Kulturális Egyesület vezetését, amelynek igazgatójává Szőcs Csaba lelkipásztort nevezte ki. Így újra papi jelenlét jelzi a Verbum kiadványainak katolikus elkötelezettségét. Szőcs Csaba az utóbbi közel másfél évben az erdélyi Mária Rádió műsorigazgatója volt – adta hírül a gyulafehérvári érsekség honlapja. 

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. 

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara által szervezett Katolikus Akadémia második félévi előadásainak sorát holnap este hét órától Angi István zeneesztéta nyitja, Szavakon túli útkeresés az égiekhez címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

Örökös szentségimádás Székelyudvarhelyen
Március 6-án, pénteken, a Kis Szent Teréz plébániatemplomban örökös szentségimádási napot tartanak. A szentségimádás reggel kilenc órakor kezdődik és este fél hét órakor lesz a záró szentmise, valamint a szentségi áldás. Vendégszónok Csala László csíkmenasági plébános. Az örökös szentségimádási napon egész napos papi jelenlét lesz a templomban, lelki beszélgetés illetve szentgyónás miatt.

Nők ökumenikus világimanapja
Március 6-án, tartják világszerte a Nők ökumenikus imanapját, amelybe Erdélyben is egyre több nőszövetség kapcsolódik be. A „Jézus ezt mondta nekik: Értitek, hogy mit tettem veletek?” hívó gondolatú ökumenikus világimanapi liturgiát idén a bahamai nők állították össze.
- A nőszövetségek Kolozsváron, március 6-án pénteken délelőtt tizenegy órától az evangélikus templomban gyűlnek össze a közös imára, amelyet szeretetvendégség követ.
- A székelyudvarhelyi különböző felekezetű nőszövetségek a baptista imaházban március 6-án, este hat órától imádkoznak együtt. 
- A korondi katolikus, unitárius és református női közösségek március 6-án, este hat órakor kezdik az imanapi liturgiát a helyi unitárius templomban.
- Sepsiszentgyörgyön március 6-án, este hat órakor az unitárius templomban tartják a Nők nemzetközi ökumenikus világnapját. 
- Székelykeresztúron március 5-én, csütörtökön este hat órától az unitárius templomban kerül sor az Imádkozó nők napjára, a különböző felekezetű asszonyközösségek és a városban szolgáló lelkipásztorok közreműködésével.
- Temesváron március 6-án, pénteken délután fél öt órai kezdettel a temesvári evangélikus-lutheránus templom látja vendégül a Bega-parti város különböző vallásfelekezeteinek női képviselőit.

Egyházközségi média-apostolok képzése Nagyváradon
A Nagyváradi Püspökség szervezésében egyházközségi média-apostolok képzése indul Nagyváradon március 7-én, szombaton. A délelőtt tíz órakor kezdődő programnak az Egyházmegyei Pasztorális Központ ad otthont a Kanonok Sor 13. szám alatt. A képzés elsődleges célja, olyan személyek felkészítése, akik a regionális egyházi rendezvényeket megfelelő módon meghirdetik és azokról beszámolót is készítenek.

Bevezetés a szentignáci lelkigyakorlatokba
Március 19-22 között A mélységből kiáltok hozzád címmel lelkigyakorlatra kerül sor a csíkszentdomokosi segítőnővéreknél. A lelkigyakorlat elemei: egyéni és közös elmélkedések, test és lélek imája, különböző imamódok gyakorlása, személyes kíséret, rövid impulzusok a szentignáci lelkiség alapjairól. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni március 14-éig lehet a bereczki.silvia@segitnonoverek.info címen.

Az időjárásról: Csütörtökön egy mediterrán ciklon újabb csapadék hullámot okoz. Országszerte eső, átmenetileg havas eső, helyenként havazás is előfordulhat. Az Országos Meteorológiai Szolgálat sárga figyelmeztető jelzést bocsájtott ki csütörtök délután egy órától, péntek délután négy óráig az esőzések és a havazás miatt. A többfelé megélénkülő szélben 2-8°C várható délután.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 4.

 


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
Nő, Feleség Anya címmel a szerdai párbeszédek negyedik alkalma következik. Témája: a nőiesség, a feleség - és anyaszerep, illetve ezek közti összefüggések, ezek egyensúlya. De arról is beszélnek, hogy mindez hogyan szerepel Isten tervében, hogyan élik meg a nők maguk, a körülöttük levő férfiak, férjek, apák. Meghívottak: Sófalvi Adél, György Tibor plébános és Becsky Borbála. Moderátor Bakó Mária. Minden érdeklődőt várnak ma este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Könyvbemutató Csíkszeredában
A Millenniumi templomban ma az esti hat órakor kezdődő szentmise után bemutatják Wilhelm Brusnes bencés atya Hogyan tanult Jézus hinni című művét. A könyvet fordította és kiadását gondozta Gyurás István jezsuita atya. A bemutatón a fordító és kiadó mellett, Jitianu Líviu egyetemi tanár ismerteti a könyvet.

Engesztelő imavirrasztás Székelyudvarhelyen
A Mária Rádió székelyudvarhelyi kápolnájában minden hónap első szerdáján egész éjjel virrasztást tartanak. Az engesztelő imavirrasztásra hívnak együtt imádkozni mindenkit, aki Jézussal szeretne időt tölteni. A virrasztást városukért, egyházközségeikért, a fiatalok testi-lelki tisztaságáért, a családokért, egyedülállókért, a jegyesekért, gyermeket vágyó és váró szülőkért, betegekért, elhunyt szeretteikért, saját magukért és egyéni szándékokra ajánlják az udvarhelyiek.
A kápolnában ugyanakkor minden reggel nyolc órától este nyolc óráig állandó, egész napos szentségimádás van. Várják az Istent imádni, dicsőíteni, engesztelni, lelkileg felüdülni, megpihenni vágyókat.

Katolikus Akadémia Kolozsváron
A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológia Kara által szervezett Katolikus Akadémia második félévi előadásainak sorát március 5-én, csütörtökön este hét órától Angi István nyitja, Szavakon túli útkeresés az égiekhez címmel. Az előadást a kar Szentegyház utca 5. szám alatti dísztermében hallgathatják meg az érdeklődők.

Nők ökumenikus világimanapja
Március 6-án, tartják világszerte a Nők ökumenikus imanapját, amelybe Erdélyben is egyre több nőszövetség kapcsolódik be. A „Jézus ezt mondta nekik: Értitek, hogy mit tettem veletek?” hívó gondolatú ökumenikus világimanapi liturgiát idén a bahamai nők állították össze.
- A székelyudvarhelyi különböző felekezetű nőszövetségek a baptista imaházban március 6-án, este hat órától imádkoznak együtt.
- A korondi katolikus, unitárius és református női közösségek március 6-án, este hat órakor kezdik az imanapi liturgiát a helyi unitárius templomban.
- Sepsiszentgyörgyön március 6-án, este hat órakor az unitárius templomban tartják a Nők nemzetközi ökumenikus világnapját.
- Székelykeresztúron március 5-én, csütörtökön este hat órától az unitárius templomban kerül sor az Imádkozó nők napjára, a különböző felekezetű asszonyközösségek és a városban szolgáló lelkipásztorok közreműködésével.
- Temesváron március 6-án, pénteken délután fél öt órai kezdettel a temesvári evangélikus-lutheránus templom látja vendégül a Bega-parti város különböző vallásfelekezeteinek női képviselőit.

Bevezetés a szentignáci lelkigyakorlatokba
Március 19-22 között A mélységből kiáltok hozzád címmel lelkigyakorlatra kerül sor a csíkszentdomokosi segítőnővéreknél. A lelkigyakorlat elemei: egyéni és közös elmélkedések, test és lélek imája, különböző imamódok gyakorlása, személyes kíséret, rövid impulzusok a szentignáci lelkiség alapjairól. Kísérők: Bereczki Silvia és Kerekes Izabella segítőnővérek. Jelentkezni március 14-éig lehet a bereczki.silvia@segitnonoverek.info címen.

Zarándoklat boldogemlékű Áron püspök szentté avatásáért
Március 19-21. között ötödik alkalommal szerveznek zarándoklatot Márton Áron püspök nyomdokain. Felkeresik szülőfaluját Csíkszentdomokost, a börtönévek leghírhedtebb helyszínét Máramarosszigetet, a püspökszentelés helyszínét Kolozsvárt és a püspöki székhelyet Gyulafehérváron. Jelentkezni lehet március 10-ig, a 0726-107.002-es vagy a 0744-472.178-as telefonszámokon.

Az időjárásról: Ma tovább tart a felhős, borongós idő. Helyenként kisebb eső, zápor, a hegyekben havas eső, gyenge havazás továbbra is előfordulhat. A nyugati, északnyugati szél erős, helyenként viharossá válik. Hajnalban -6, +2, délután 6-11 C fok várható.

MRE - Hírszolgálat, 2015. március 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment