2015. november 4. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Gyakoroljuk a családban az ajándékozást és a megbocsátást
Ma délelőtt tizenegy órától erre hívta fel a zarándokok figyelmét Ferenc pápa a Szent Péter téren megtartott általános kihallgatás alkalmával. Az audiencián, melyet rádiónk élő adásban közvetített, a szentatyta hangsúlyozta: „a család egy nagy edzőterem, ahol az ajándékozást és a kölcsönös megbocsátást gyakorolják, ami nélkül semmiféle szeretet nem tud tartósan megmaradni. Önmagunk odaajándékozása és a megbocsátás nélkül a szeretet nem marad meg, nem tart ki. Minden nap csinálunk valami hibát egymás ellen és számot kell vetni ezekkel a hibákkal, viszont elvárás felénk, hogy gyógyítsuk be azonnal az okozott sebeket, hogy szőjük egybe a családban elszakadt szálakat.” Ferenc pápa végül arra kérte a családokat, hogy járjanak eltökélten a nyolc boldogság útján és tanulják a megbocsátást az egyház egész nagy családjában.

„Szeressük a szentmisét, szeressünk az Úrnál időzni”
Ezekkel a szavakkal kezdte meg a szentmisét Böcskei László nagyváradi megyéspüspök ma délelőtt tizenegy órától a püspöki kápolna búcsú ünnepe alkalmából. Említette, hogy Borromeo Szent Károly példájára bátorságra van szüksége a keresztény embernek, hogy hiteles legyen és ezáltal jobbítani tudjon ezen a nehéz világon. Homiliát Béri László Renátó kármelita atya mondott, aki Avilai Szent Terézről beszélt, mivel idén ünnepeljük születésének 500. évfordulóját. Szent Teréz jubileuma – mondotta – egy meghívás az egész Egyháznak, amely próbál előre haladni egy új kor evangelizációjában. Az ő életpéldája segítséget nyújt a ma emberének is abban, hogy tudatosíta a tényt, Isten, a maga teljességében bennünk van és szeret minket. A szentmisén jelen voltak az egyházmegye papsága, a hitoktatók, egyházi alkalmazottak és hívek egyaránt.

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári főegyházmegyében holnap, Petőfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket a közös imádatra.

Búcsú elnyerése az elhunytak számára
November 1.-vel kezdődően, 8 napon át teljes búcsú nyerhető a halottak javára. Feltételek: meglátogatni egy temetőt, imádkozni az elhunytakért, elvégezve a Szentatya szándékára a Hiszekegyet, Miatyánkot, Üdvözlégy Máriát és szentségekhez járulni.

Beszélgetőest a segítőnővérekkel
Novemberi remény? – mottóval holnap este hat órától beszélgetőestet tartanak a segítőnővérek Marosvásárhelyen, az Ama Deus cukrászdában. Az est témái: élet és halál, közösség az elöttünk jártakkal, gyász és elengedés, krizis és esély az újrakezdésre, a belső szabadságban való növekedés, Isten szeretetének és minden igaz szeretetnek átalakító ereje. Várnak mindenkit a közös beszélgetésre.

Szent Imre napi búcsúk
Holnap, Szent Imre napján, búcsút ünnepelnek Gelence hívei. Az ünnepi szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik, melynek főcelebránsa és szónoka Márfi Gyula veszprémi érsek. Az egyházközség tagjai várják a környező falvak papjait és híveit a közös ünneplésre. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Szintén holnap ünnepelik a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját, melyet Szent Imre herceg tiszteletére szenteltek fel. Az ünneplés este hat órától szentmisével kezdődik, szentbeszédet mond Kovács József, a Szent György Plébánián szolgálatot teljesítő, gyakorlati éves kispap. A szentmise után ünnepi megemlékezésre kerül sor Szent Imre hercegről a díszteremben.

Szentségimádás Nagyváradon
Holnap, november 5-én, a hónap első csütörtökén csendes szentségimádást tartunk a Mária Rádió nagyváradi stúdiójának kápolnájában. Reggel kilenc és délután három óra között várjuk mindazokat akik szivesen áldoznak időt az imára.

Promóciós körút novemberben
Szilágyi László, rádiónk promóciós munkatársa Székelyudvarhely környékére látogat november 5-9 között, amikor több helyszínen lehet majd vele találkozni. Holnap délután fél hat órától Zetelakán, pénteken délelőtt tíz órától Lengyelfalván, déli tizenkét órától Székelyszentléleken, délután három órától Bogárfalván, majd este hat órától Parajdon lesz közönségtalálkozó. A következő helyszínekről hírműsorainkban értesítjük hallgatóinkat.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
November  6-án, délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják mindazokat, akik családjaikért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát.

Párkapcsolati műhely Nagyváradon
A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye Parázs Pasztorális Központja november 6.-án és 7.-én párkapcsolati műhelyt tart Nagyváradon a Kanonok Sor 13 szám alatt az egyházmegye családjai számára.

Szent Márton-év megnyítása
November 8-án déli tizenkét órakor tartják Kézdimartonfalván a Szent Márton búcsút. Az ünnepi szentmise szónoka Bartos Károly kézdisárfalvi plébános. Ez alkalommal megnyítják a szent Márton évet is.

Az időjárásról: Holnap is tartósan ködös, szürke és derült, napos területek váltják majd egymást. Csapadék legfeljebb ködszitálás formájában fordulhat elő. A hőmérséklet -7 és 16 fok között alakul, ismét a tartósabban párás, ködös tájakon mérhetjük az alacsonyabb értékeket.

MRE – Hírszolgálat, 2015. november 4.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári főegyházmegyében ma, Futásfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Várják a híveket a közös imádatra.

Felszentelték a temetőkápolnát Déván
Közösségi összefogásból megépült temetőkápolnát szentelt fel november elsején Déván Orbán Szabolcs tartományfőnök. Albert Leánder OFM dévai plébános külön köszönetet mondott mindazoknak, akik anyagiakkal, kétkezi munkával, ügyintézéssel, imával támogatták az építkezést. A szentmisét követően sor került a kápolna előtt felállított és szintén frissen felújított világháborús emlékmű megáldására is. -tudtuk meg az erdély.ma honlapjáról

Búcsú elnyerése az elhunytak számára
November 1.-vel kezdődően, 8 napon át teljes búcsú nyerhető a halottak javára. Feltételek: meglátogatni egy temetőt, imádkozni az elhunytakért, elvégezve a Szentatya szándékára a Hiszekegyet, Miatyánkot, Üdvözlégy Máriát és szentségekhez járulni.

Szerdai pár-beszéd Marosvásárhelyen
A szerdai párbeszédek második évadjában a tizenegyedik alkalom következik. Témája: Elengedés, veszteségeink. Meghívott előadók Szénégető István plébános, Papp Béni református lelkipásztor és Nyulas Kinga orvos. Minden érdeklődőt várnak ma este hét órára az Ama Deus cukrászdába.

Beszélgetőest a segítőnővérekkel
Novemberi remény? – mottóval holnap este hat órától beszélgetőestet tartanak a segítőnővérek   Marosvásárhelyen, az Ama Deus cukrászdában. Az est témái: élet és halál, közösség az elöttünk jártakkal, gyász és elengedés, krizis és esély az újrakezdésre, a belső szabadságban való növekedés, Isten szeretetének és minden igaz szeretetnek átalakító ereje. Várnak mindenkit a közös beszélgetésre.

Szent Imre napi búcsúk
Holnap, Szent Imre napján, búcsút ünnepelnek Gelence hívei. Az ünnepi szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik, melynek főcelebránsa és szónoka Márfi Gyula veszprémi érsek. Az egyházközség tagjai várják a környező falvak papjait és híveit a közös ünneplésre. A szentmisét rádiónk élő adásban közvetíti.
Szintén ezen a napon ünnepelik a székelyudvarhelyi  Tamási Áron Gimnázium bentlakásában lévő kápolna búcsúját, melyet Szent Imre herceg tiszteletére szenteltek fel. Az ünneplés este hat órától, szentmisével kezdődik, szentbeszédet mond Kovács József, a Szent György Plébánián szolgálatot teljesítő, gyakorlati éves kispap. A szentmise után ünnepi megemlékezésre kerül sor Szent Imre hercegről a díszteremben.

Promóciós körút novemberben
Szilágyi László, rádiónk promóciós munkatársa Székelyudvarhely környékére látogat november 5-9 között, amikor több helyszínen lehet majd vele találkozni. Holnap délután fél hat órától Zetelakán, pénteken délelőtt tíz órától Lengyelfalván, déli tizenkét órától Székelyszentléleken, délután három órától Bogárfalván, majd este hat órától Parajdon lesz közönségtalálkozó. A következő helyszínekről hírműsorainkban értesítjük hallgatóinkat.

Elsőpénteki keresztút az Ugron-kápolnánál
November  6-án, délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják mindazokat, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát.

Párkapcsolati műhely Nagyváradon
A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye Parázs Pasztorális Központja november 6.-án és 7.-én párkapcsolati műhelyt tart Nagyváradon a Kanonok Sor 13 szám alatt az egyházmegye családjai számára.

Szent Márton-év megnyítása
November 8-án déli tizenkét órakor tartják Kézdimartonfalván a Szent Márton búcsút. Az ünnepi szentmise szónoka Bartos Károly kézdisárfalvi plébános. Ez alkalommal megnyítják a szent Márton évet is. Bővebben a déli magazinban hallhatnak ez eseményről.

Szentignáci lelkigyakorlat Csíkszentdomokoson
November 23.- 27. között személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlatot hirdetnek a csíkszentdomokosi Szent Margit Házban. A lelkigyakorlat elemei: napi négy személyes elmélkedés, közös ima, észlelési testgyakorlatok, szentmise, csend a lelkigyakorlat teljes ideje alatt. Kísérők: Ilyés Erika  és Darvas Piroska segítőnővérek. Jelentkezni november 16-ig a 0743-753494  telefon számon vagy a darvas.piroska@yahoo.com címen lehet.

Az időjárásról: Ma tartósan ködös, borongós időre számíthatunk, csapadék nem valószínű. A légmozgás gyenge marad. A reggeli órákban fagypont alatti értékekre kell készülni, a hegyvidéken akár -9 C fok is előfordulhat. A délután folyamán 11-17 fokot mérhetünk.

MRE – Hírszolgálat, 2015. november 4.

About the author

maradmin

Leave a Comment