2016. április 9. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Jubileumot ünnepeltünk
Egésznapos ünnepi rendezvény keretében emlékeztünk tegnap rádiónk tíz éves évfordulójára Nagyváradon. A  program ünnepi szentmisével kezdődött a székesegyházban, melyet Böcskei László megyéspüspök mutatott be számos pap, a rádió munkatársai, hívők és zarándokok jelenlétében.  Szentbeszédében kihangsúlyozta, hogy a Mária Rádió Isten ajándéka, melyből számos áldás származik, ami segít eligazodni a mai zűrzavaros világban. Nem idejétmúlt ma is Isten szavát hallgatni, folyton megújítani Isten iránti elköteleződésünket. A rádió akkor teljesíti hivatását, ha utat mutat a töltekezés forrásához, keresi és közvetíti azt, amit Isten akar közvetíteni a lelki táplálékra vágyóknak.
A Szigligeti Színházban folytatódott a rendezvény, ahol először sajtótájékoztatót tartott rádiónk vezetősége, a magyarországi, délvidéki és felvidéki Mária Rádiók képviselőivel együtt, majd kulturális műsor következett. Vidám hangulatban zajlott a délután, a sokszínű programba néha a közönség is bekapcsolódott, együtt énekelve a fellépőkkel. A műsor végén felcsendült a Mária Rádió himnusza is. Ünneplésünk Érdi Tamás, budapesti zongoraművész jótékonysági koncertjével zárult, aki  zongorajátékával felejthetetlen élményt nyújtott a résztvevőknek.

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében holnap  Szentivánlaborfalván tartják az örökös szentségimádási napot. A nagyváradi egyházmegyében április hónap második vasárnapján Vaskóhszikláson és Bihardiószegen lesz a híveknek lehetősége a szentségimádásba bekapcsolódni. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Médiakommunikációs műhelynap Gyulafehérváron
Az Erdélyi Magyar Egyházirodalmi Iskola Tisztikara holnap délelőtt kilenc órától médiakommunikációs műhelynapot szervez a gyulafehérvári szemináriumban. Meghívott előadók, Szőcs Csaba atya, Molnár Melinda és Horváth Enikő. A szeminaristák három párhuzamos műhelymunkán vesznek részt, melyek a plébániai-, valamint média-adatközlési kommunikáció területére engednek betekintést, sarkallva a papságra készülőket a világos információcsere lehetőségeire, átlátható párbeszédhelyzetek megteremtésére, valamint az egyházközségek közérdekű hírtartalmainak továbbadási lehetőségeire- tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról.

Kántoriskolások szakmai hétvégéje Nagyváradon
„Hivatás és liturgikus misszió” mottó jegyében kirándulással egybekötött szakmai hétvégét tölt Nagyváradon a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Líceumi Szeminárium 15 fős szkólája, amelynek vezetője és szakmai irányítója az intézet spirituálisa és egyben zenetanára is, Farkas László. Ma reggel a Szent László plébániatemplomban, a szentmisén teljesítettek liturgikus szolgálatot a diákok. Ezt követően röviden bemutatásra került az iskola nevelési, oktatási, liturgikus és kulturális missziója, funkciója. Holnap a váradszöllősi római katlikus plébániatemplomban a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmisét fogják zenei szolgálatukkal szebbé tenni. Ezt követően tizenöt perces bemutató-kóruséneklésre is sor kerül. Várják a híveket és az érdeklődőket!

Erdélybe érkezik Szent Márton ereklyéje
A Tours-i Szent Márton jubileumi emlékév alkalmából a csíkszentmártoni egyházközség egész éves programsorozatot szervez, melynek keretében a mai napon a községbe érkezik az 1700 évvel ezelőtt született szent ereklyéje. Holnap délelőtt tíz órától Schauermann János szombathelyi plébános mutatja be a legszentebb áldozatot, és beszél az ereklye történetéről. Délután négy órától Dr. Barna Gábor néprajzkutató „Szent Márton-napi népszokások alapjai” címmel tart előadást. Minden érdeklődőt várnak a jeles eseményre!

Népemért vállalom Csíkmadarason
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes holnap este hét órától a csíkmadarasi Kultúrházban mutatja be a Népemért vállalom című Márton Áron püspökről szóló zeneművet.

Hétvégi szentmiseközvetítés
Holnap két szentmisét is közvetítünk: délelőtt tizenegy órától, a hét plébániatemplomából, Csíkszentmihályról, míg délután hat órától Nagyváradról, a székesegyházból hallhatják a szentmisét.

Időjárás:Holnap az erősen felhős időben eső, zápor, helyenként zivatar alakulhat ki. Az északnyugati szél megerősődik s a levegő hőmérséklete is csökken pár fokot. A reggeli órákban mindössze 7-11, míg délután 13-20 fok várható.

MRE – Hírszolgálat, 2016. április 9.


H Í R E K   D É L B E N

Jubileumot ünnepeltünk
Egésznapos ünnepi rendezvény keretében emlékeztünk tegnap rádiónk tíz éves évfordulójára Nagyváradon. A  program ünnepi szentmisével kezdődött a székesegyházban, melyet Böcskei László megyéspüspök mutatott be számos pap, a rádió munkatársai, hívők és zarándokok jelenlétében.  Szentbeszédében kihangsúlyozta, hogy a Mária Rádió Isten ajándéka, melyből számos áldás származik, ami segít eligazodni a mai zűrzavaros világban. Nem idejétmúlt ma is Isten szavát hallgatni, folyton megújítani Isten iránti elköteleződésünket. A rádió akkor teljesíti hivatását, ha utat mutat a töltekezés forrásához, keresi és közvetíti azt, amit Isten akar közvetíteni a lelki táplálékra vágyóknak. 
A  szentmise után a zarándokok meglátogatták a székesegyház kincstárát, a püspöki palotát, majd rádiónk stúdióját. A Szigligeti Színházban folytatódott a rendezvény, ahol először sajtótájékoztatót tartott rádiónk vezetősége, a magyarországi, délvidéki és felvidéki Mária Rádiók képviselőivel együtt, majd kulturális műsor következett. Vidám hangulatban zajlott a délután, a sokszínű programba néha a közönség is bekapcsolódott, együtt énekelve a fellépőkkel. A műsor végén felcsendült a Mária Rádió himnusza is. Ünneplésünk Érdi Tamás, budapesti zongoraművész jótékonysági koncertjével zárult, aki  zongorajátékával felejthetetlen élményt nyújtott a résztvevőknek.

Kántoriskolások szakmai hétvégéje Nagyváradon
„Hivatás és liturgikus misszió” mottó jegyében kirándulással egybekötött szakmai hétvégét tölt Nagyváradon a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Római Katolikus Líceumi Szeminárium 15 fős szkólája, amelynek vezetője és szakmai irányítója az intézet spirituálisa és egyben zenetanára is, Farkas László. Ma reggel a Szent László plébániatemplomban, a szentmisén teljesítettek liturgikus szolgálatot a diákok. Ezt követően röviden bemutatásra került az iskola nevelési, oktatási, liturgikus és kulturális missziója, funkciója. Holnap a váradszöllősi római kaotlikus plébániatemplomban a délelőtt fél tizenegy órakor kezdődő szentmisét fogják zenei szolgálatukkal szebbé tenni. Ezt követően tizenöt perces bemutató-kóruséneklésre is sor kerül. Várják a híveket és az érdeklődőket!

Erdélybe érkezik Szent Márton ereklyéje
A Tours-i Szent Márton jubileumi emlékév alkalmából a csíkszentmártoni egyházközség egész éves programsorozatot szervez, melynek keretében a mai napon a községbe érkezik az 1700 évvel ezelőtt született szent ereklyéje. Holnap délelőtt tíz órától Schauermann János szombathelyi plébános mutatja be a legszentebb áldozatot, és beszél az ereklye történetéről. Délután négy órától Dr. Barna Gábor néprajzkutató „Szent Márton-napi népszokások alapjai” címmel tart előadást. Minden érdeklődőt várnak a jeles eseményre!

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében holnap  Szentiványlaborfalván tartják az örökös szentségimádási napot. A nagyváradi egyházmegyében április hónap második vasárnapján Vaskóhszikláson és Bihardiószegen lesz a híveknek lehetősége a szentségimádásba bekapcsolódni. A húsvéti időben is járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat. 

Tavaszi jegyeskurzus
A Katolikus Családpasztorációs Iroda szervezésében április 12-én, kedden újabb jegyeskurzus indul Marosvásárhelyen. A jegyeskurzus egyházi és szakmai segítség fiataloknak, akik házasságra készülnek, lehetőség a párkapcsolat elmélyítésére, egyben ismerkedési lehetőség más párokkal, közösségben való felkészülés a szentségi házasságra és a keresztény családi életre. A kurzus nyolc hétig tart, a találkozók pedig keddenként este hét és kilenc óra között lesznek megtartva, amire kölünböző meghívottak is érkeznek majd, így például lelkész, orvos, pszihológus szakemberek és keresztény házaspárok. Elsősorban azokat várják, akik a 2016-os év folyamán kötnek házasságot, de részt vehetnek olyan párok is, akik szeretnék jobban megismerni önmagukat és kapcsolatukat. Jelentkezni még ma lehetséges Szénégető Istvánnál: a szenegetoi@gmail.com e-mail címen vagy a 0743-138.784 telefonszámon.

Népemért vállalom Csíkmadarason
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes holnap este hét órától a csíkmadarasi Kultúrházban mutatja be a Népemért vállalom című Márton Áron püspökről szóló zeneművet.

Hétvégi szentmiseközvetítés
Holnap két szentmisét is közvetítünk: délelőtt tizenegy órától, a hét plébániatemplomából, Csíkszentmihályról, míg délután hat órától Nagyváradról, a székesegyházból hallhatják a szentmisét.

MRE – Hírszolgálat, 2016. április 9.

About the author

maradmin

Leave a Comment