2016. március 29. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Választókáptalanra készülnek a ferencesek
Rendkívüli esemény helyszíne lesz a csíksomlyói ferences kolostor március 29.–április 2. között: hét év után választókáptalant szerveznek, amelynek keretében tartományfőnököt és rendi elöljáróságot, vagyis definitóriumot választanak az erdélyi ferencesek -tudosít Borsodi L. László, ferences sajtóreferens.

Mária rádiós önkéntestalálkozók
Március 31-én, csütörtökön Marosvásárhelyen lesz önkéntes találkozó délelőtt tíz órától a Deus Providevit tanulmányi házban, majd Székelyudvarhelyen délután három órától a Szent Pió lelkigyakorlatos házban. Április 1-én, pénteken Gyergyószentmiklóson találkozunk az önkéntesekkel délelőtt tizenegy órától a Szent Miklós plébánián. Április 2-án, szombaton Csíksomlyón találkozhatnak velünk délután három órától. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

XXII. Felcsíki Egyházi Kórusok Találkozója
Április 2- án, a Csíkszentdomokos- i templomban tartják a XXII. Felcsíki Egyházi kórusok találkozóját.  A  rendezvény délelőtt féltízkor  rózsafüzér imádsággal kezdődik.  Tíz órától szentmisét mutatnak be, melyet a kórusok előadása követ. Fellépnek: Csíkmadaras, Delne-Csíkpálfalva, Csíkszentmiklós -Borzsova, Gyímesközéplok, Csíkkarcfalva, Rákos-Göröcsfalva-Vacsárcsi, Csíkszenttamás, Hidegség, Szépvíz, Dánfalva, Csíksomlyói Kegytemplom, Madéfalva, Gyímesfelsőlok, Taploca, Szentmihály-Ajnád, Balánbánya, Gyimesbükk, Csíkcsicsó, Csíkszereda-Milleniumi templom, valamint a házigazda, csíkszentdomokosi egyházközségek kórusai.

ÉLET A LÉLEKBEN” plébániai imacsoportok találkozója
„Legyetek irgalmasak”  mottóval április 2-án a csíkszeredai új sportcsarnokban találkoznak az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Az imanap reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik, majd a köszöntés és a bevezető gondolatok után a sportcsarnok megáldása következik. Az elmélkedéseket Simó Gábor  mikóújfalusi plébános és Oláh Dénes marosvásárhelyi főesperes tartja. A tanúságtételek, dicsőítések és az irgalmasság rózsafüzér után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élő adásban közvetíti.

Zarándoklat a Mária Rádió 10 éves születésnapjára
Az Erdélyi Mária Rádió körzeti stúdiói egynapos zarándoklatot szerveznek Nagyváradra, a rádió tizedik születésnapja alkalmából. Az autóbuszok Székelyudvarhelyről, valamint Kolozsvárról indulnak Nagyváradra, majd az ünnepi program után vissza is indulnak. Jelentkezni Székelyudvarhelyen a 0266-212686-os, illetve a 0740-617687-es telefonszámokon, míg Kolozsváron a 0264-439495-ös irodai számon lehetséges. Várjuk és hívjuk hallgatóinkat, ünnepeljünk együtt!

Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
Április 22-24 között a székelyudvarhelyi Szent Pio lelkigyakorlatos házban Béri László Renátó, rádiónk műsorából jól ismert kármelita atya tart lelkigyakorlatot. A hétvége témája a Belső várkastély és annak tanítása lesz, avagy,  hogyan éljük mindennapjainkat Krisztussal? Jelentkezni április 15-ig lehetséges személyesen, a Szent Pio lelkigyakorlatos háznál, vagy telefonon a 0755-489743-as telefonszámon. Várják mindazokat, akik szeretnék elmélyíteni és bennsőségessé tenni kapcsolatukat Istennel.

IX. Márton Áron zarándoklat
Április 25. és 27. között kilencedik alkalommal kerül sor zarándoklatra Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kasza László viceposztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107002 vagy 0744-472178.

Időjárás: Holnap még változóan, erősen felhős időre számíthatunk, de csak elszórtan lehet jelentéktelen csapadék. A feltámadó széllel melegebb légtömegek érkeznek térségünkbe, így délutánra már 15 és 20 fok közé melegszik a levegő.

MRE – Hírszolgálat, 2016. március 29.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében ma Székelykeresztúron tartják az örökös szentségimádási napot.  Húsvét vasárnapjától pünkösdvasárnapig tartó ötven napot ujjongó örömmel üljük meg: egyetlen ünnepnapként. Járuljunk az  Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezZük ki örömünket, imádatunkat.

Választókáptalanra készülnek a ferencesek
Rendkívüli esemény helyszíne lesz a csíksomlyói ferences kolostor március 29.–április 2. között: hét év után választókáptalant szerveznek, amelynek keretében tartományfőnököt és rendi elöljáróságot, vagyis definitóriumot választanak az erdélyi ferencesek -tudosít Borsodi L. László, ferences sajtóreferens.

Mária rádiós önkéntestalálkozók
Március 31-én, csütörtökön Marosvásárhelyen lesz önkéntestalálkozó délelőtt tíz órától a Deus Providevit tanulmányi házban, majd Székelyudvarhelyen délután három órától a Szent Pió lelkigyakorlatos házban.
Április 1-én, pénteken Gyergyószentmiklóson találkozunk az önkéntesekkel délelőtt tizenegy órától a Szent Miklós plébánián. Április 2-án, szombaton Csíksomlyón találkozhatnak velünk délután három órától. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

XXII. Felcsíki Egyházi Kórusok Találkozója
Április 2- án, a csíkszentdomokosi templomban tartják a XXII. Felcsíki Egyházi kórusok találkozóját.  A  rendezvény féltiz órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik.  Tíz órától szentmisét mutatnak be, melyet a kórusok előadása követ. Fellépnek a: Csíkmadaras, Delne-Csíkpálfalva, Csíkszentmiklós -Borzsova, Gyímesközéplok, Csíkkarcfalva, Rákos-Göröcsfalva-Vacsárcsi, Csíkszenttamás, Hidegség, Szépvíz, Dánfalva, Csíksomlyói Kegytemplom, Madéfalva, Gyímesfelsőlok, Taploca, Szentmihály-Ajnád, Balánbánya, Gyimesbükk, Csíkszereda-Milleniumi templom és a csíkcsicsói egyházközségek kórusai.

ÉLET A LÉLEKBEN” plébániai imacsoportok találkozója
„Legyetek irgalmasak”  mottóval április 2-án a csíkszeredai új sportcsarnokban találkoznak az Élet a lélekben plébániai imacsoportok. Az imanap reggel kilenc órakor rózsafüzér imádsággal kezdődik, majd a köszöntés és a bevezető gondolatok után a sportcsarnok megáldása következik. Az elmélkedéseket Simó Gábor mikóújfalusi plébános és Oláh Dénes marosvásárhelyi főesperes tartja. A tanúságtételek, dicsőítések és az irgalmasság rózsafüzér után szentségimádás következik. A zárószentmisét, melyet délután öt órakor Tamás József püspök mutat be, rádiónk élő adásban közvetíti.

Zarándoklat a Mária Rádió 10 éves születésnapjára
Az Erdélyi Mária Rádió körzeti stúdiói egynapos zarándoklatot szerveznek Nagyváradra, a rádió tizedik születésnapja alkalmából. Az autóbuszok Székelyudvarhelyről, valamint Kolozsvárról indulnak Nagyváradra, majd az ünnepi program után vissza is indulnak. Jelentkezni Székelyudvarhelyen a 0266-212686-os, illetve a 0740-617687-es telefonszámokon, míg Kolozsváron a 0264-439495-ös irodai számon lehetséges. Várjuk és hívjuk hallgatóinkat, ünnepeljünk együtt!

Lelkigyakorlat Székelyudvarhelyen
Április 22-24 között a székelyudvarhelyi Szent Pio lelkigyakorlatos házban Béri László Renátó, rádiónk műsorából jól ismert kármelita atya tart lelkigyakorlatot. A hétvége témája a Belső várkastély és annak tanítása lesz, avagy,  hogyan éljük mindennapjainkat Krisztussal? Jelentkezni április 15-ig lehetséges személyesen, a Szent Pio lelkigyakorlatos háznál, vagy telefonon a 0755-489743-as telefonszámon. Várják mindazokat, akik szeretnék elmélyíteni és bennsőségessé tenni kapcsolatukat Istennel.

IX. Márton Áron zarándoklat
Április 25. és 27. között kilencedik alkalommal kerül sor zarándoklatra Isten szolgája Márton Áron püspök nyomdokain: a szülőfalu Csíkszentdomokos, a börtönévek leghosszabb helyszíne Máramarossziget, a püspökszentelésnek helyet adó Kolozsvár és a püspöki székhely Gyulafehérvár. A zarándoklatot Kasza László viceposztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió munkatársa vezeti. Jelentkezni a következő telefonszámok egyikén lehetséges: 0726-107002 vagy 0744-472178.

MRE – Hírszolgálat, 2016. március 29.

About the author

maradmin

Leave a Comment