2016. november 28. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Elhunyt Vass Ince nyugalmazott plébános
Életének 74., papságának 48. évében a székelyudvarhelyi Pastor Bonus Papi Otthonban 2016. november 27-én hajnalban elhunyt Ft. Vass Ince szentszéki tanácsos, nyugalmazott székelyszentkirályi plébános.
Vass Ince 1943. március 3-án született Oroszhegyen, tanulmányainak befejeztével 1969. április 13-án szentelte pappá Isten szolgája Márton Áron püspök Gyulafehérváron.
Temetése kedden, november 29-én délelőtt tizenegy órától lesz Székelyudvarhelyen. Az örök világosság fényeskedjék neki!

Adventi várakozásban
November 27-én, vasárnap este hét órától „A közösség otthon” cím alatt gyűltek össze a város fiataljai a Szent Család templomban. Már hagyomány, hogy adventben és nagyböjtben is vasárnapról-vasárnapra egymást látogatják a szatmárnémeti római katolikus plébániák fiataljai, a Püspökség ifjúsági irodája által kiadott tematikában készülnek, és tartanak közös imaórákat.
Papellás István plébános vasárnap este, köszöntőjében a lelkek felemelkedéséről elmélkedett.
Az otthon fogalmát hosszan vizsgálták, több oldalról közelítve felé. Így többek között megállapították, a közösség otthon is lehet: „Ha igazi közösségről beszélünk, és nemcsak csoportosulásról, akkor ez magában hordozza az otthon fogalmát is. Egy krisztusi közösség otthon is egyszerre tagjainak”- hangzott el.
A következő adventi imaórára december 4-én, a Kis Szent Teréz templomban, „A közösség otthon”; aztán 11-én a Szentlélek templomban „A közösség a szeretet háza”; végül pedig a Székesegyházban 18-án, „A közösség Isten hajléka” címmel kerül sor – tudosított Józsa János sajtóreferens.

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Kézdiszentkereszten tartják az örökös szentségimádási napot. Használjuk minél többen a lehetőségeket, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Lelkinap Székelyudvarhelyen
Lelkinapot tartanak a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium diákjai részére november 29-én. A lelkinap reggel nyolc órakor, a bentlakásban található Szent Imre kápolnában bemutatott szentmisével kezdődik. Azt követően déli egy óráig csoportos foglalkozások lesznek. Kísérjük imáinkkal a fiatalok lelkinapját.

Mária rádiós önkéntestalálkozók
December 1.-én, csütörtökön délután három órától Székelyudvarhelyen a Szent Pio lelkigyakorlatos házban lesz az első decemberi önkéntes-találkozó, majd 2.-án, pénteken délelőtt tíz órától Gyergyószentmiklóson a Szent Miklós plébánián. A hónap első szombatján Csíksomlyóra várjuk az önkénteseket a ferences kolostorba délután három órára. A további helyszínekről hírműsorainkban tájékoztatjuk hallgatóinkat.

Adventi Vásár a székesegyház előtt
„Irgalmasok mint az Atya” volt a nemrég lezárt Irgalmasság Évének mottója. Ezt az irgalmasságot gyakorolva szervezi meg a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség idén is a Jótékonysági Adventi Vásárt december 3-án, szombaton délután három órától a székesegyház előtti téren. Újabb tagokkal bővülve családoknak, gyermekeknek, szülőknek, nagyszülőknek kínálnak a szervezők sokszínű, érdekes vásári termékeket, finom, házi készítésű karácsonyi süteményeket, ötletes díszeket, lélekemelő adventi és karácsonyi muzsikát, kézműves foglalkozásokat. A felkínált termékeket adomány ellenében lehet elvinni, mely összeget a püspökség jótékonysági célra fordít. A vásár este hét órakor szabadtéri gyertyagyújtással zárul. A rendezvény egész ideje alatt meleg teát kínálnak a Caritas Catolica munkatársai.

Várom az Urat! adventi keresztény zenefesztivál  Székelyudvarhelyen
Az Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület és a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye Várom az Urat címmel adventi keresztény zenefesztivált szervez december 3-án, szombaton délután négy órától Székelyudvarhelyen, a Stúdió Mozi dísztermében. A fellépők között lesz a Worship_Team, az Amicus Christi, a Szike és a Kis Szent Teréz Egyházközség Hálaluja ének és zenekara.

Csík Körzeti Ifjúsági Nap
December 3-án Úton vagyunk témakörben tartanak ifjúsági napot 14-25 év közötti fiatalok számára. A helyszín a csíkszeredai Segítő Mária Gimnázium bentlakásának díszterme. A részvételi díj 10 ron.

Időjárás: Holnap hajnalban már országszerte fagyni fog, -12 és -4 fokig csökken a hőmérséklet, napközben is csak -2 és 3 fok közötti maximumok várhatóak. Túlnyomóan felhős időben lesz részünk. Az erdélyi medence térségében  és az ország déli részén havazni is fog. Élénk, helyenként erős lesz az északi-északnyugati szél.  

MRE – Hírszolgálat, 2016. november 28.


H Í R E K  R E G G E L / D É L B E N

Elhunyt Vass Ince nyugalmazott plébános
Életének 74., papságának 48. évében a székelyudvarhelyi Pastor Bonus Papi Otthonban 2016. november 27-én hajnalban elhunyt Ft. Vass Ince szentszéki tanácsos, nyugalmazott székelyszentkirályi plébános.
Vass Ince 1943. március 3-án született Oroszhegyen, tanulmányainak befejeztével 1969. április 13-án szentelte pappá Isten szolgája Márton Áron püspök Gyulafehérváron.
Temetése kedden, november 29-én délelőtt tizenegy órától lesz Székelyudvarhelyen. Az örök világosság fényeskedjék neki!

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében ma Búzaházán tartják az örökös szentségimádási napot. Használjuk minél többen a lehetőségeket, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Medjugorjei imaest Csíkszeredában
Ma délután öt órától a Segítő Mária Gimnázium bentlakásának dísztermében tartják az e havi medjugorjei imaestet. Hívnak és várnak mindenkit, aki szeretne együtt imádkozni, ünnepelni.

Orgonakoncert Kolozsváron
A Szent Cecília orgonakoncertek XII. évadjának záróhangversenye ma este hét órakor kezdődik a Szent Mihály templomban. A meghívott előadó a nagyszebeni származású Wilhelm Schmidts. A koncert műsorában Johann Sebastian Bach, illetve Max Reger művei szerpelnek. A belépés ingyenes, szerettel várnak minden orgonamuzsika kedvelőt.

Angyali üdvözlet – karácsonyi rajzpályázat zárása
A szentegyházi Szent Gellért Alapítvány karácsonyi rajzpályázatot hirdetett Angyali üdvözlet címmel előkészítős és 1-8. osztályosoknak. Az A4-es méretű, vízfestékkel készített alkotásokat a hitoktatók gyűjtik össze a szentegyházi, kápolnásfalvi és lövétei iskolákban november 28-ig.

Lelkinap Székelyudvarhelyen
Lelkinapot tartanak a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium diákjai részére november 29-én. A lelkinap reggel nyolc órakor, a bentlakásban található Szent Imre kápolnában bemutatott szentmisével kezdődik. Azt követően déli egy óráig csoportos foglalkozások lesznek. Kísérjük imáinkkal a fiatalok lelkinapját.

Isten neve az irgalmasság – interaktív kiállítás Kolozsváron
November 30-ig, szerdáig látogatható Kolozsváron az Isten neve irgalmasság kiállítás. Az interaktív kiállítás segít megvilágítani, megélni, hogy életünkben milyen szerepet játszik az irgalmasság, a megbocsátás, az Istennel, önmagunkkal és az emberekkel való megbékélés. Van-e bátorságunk elindulni, bízva abban, hogy „Atyám házában sok hely van…” és ott engem szeretettel várnak. A kiállítás helyszíne az Agapé szálloda, Szentegyház u. 2. szám alatti, II. emeleti konferenciaterme. A kiállításon előzetes bejelentkezés alapján lehet részt venni a következő elérhetőségeken: 0746-311.520-as telefonszámon vagy az msferencz@gmail.com e-mail címen.

Várom az Urat! adventi keresztény zenefesztivál Székelyudvarhelyen
Az Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület és a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye Várom az Urat címmel adventi keresztény zenefesztivált szervez december 3-án, szombaton délután négy órától Székelyudvarhelyen, a Stúdió Mozi dísztermében. A fellépők között lesz a Worship_Team, az Amicus Christi, a Szike és a Kis Szent Teréz Egyházközség Hálaluja ének és zenekara.

Csík Körzeti Ifjúsági Nap
December 3-án Úton vagyunk témakörben tartanak ifjúsági napot 14-25 év közötti fiatalok számára. A helyszín a csíkszeredai Segítő Mária Gimnázium bentlakásának díszterme. A részvételi díj 10 ron.

Fülöp kurzus Korondon
December 9-11. között Fülöp kurzus lesz a korondi plébánia hittantermében. Jelentkezni december 4-ig lehet a 0723-214.701-es telefonszámon vagy a regnumchristialap@gmail.com e-mail címen. Bővebb információ a www.regnumchristi.ro oldalon található.

Adventi lelkinapok lányoknak Székelyudvarhelyen
A mallersdorfi ferences nővérek december 9 – 11. között adventi lelkinapot tartanak lányoknak, a székelyudvarhelyi zárdában. Jelentkezni december 5-ig lehet a fifinover@gmail.com email címen vagy a 0756-750.879-es telefonszámon.

Időjárás: Az érkező hidegfront miatt sokfelé feltámad a szél. Visszaesik a hőmérséklet, napközben is csak -1 és 4 fokot mérhetünk. Országszerte várható havas eső, hószállingózás, akár havazás is.

MRE – Hírszolgálat, 2016. november 28.

About the author

maradmin

Leave a Comment