2016. szeptember 6. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Korunk-Magyar szentek és boldogok 
Holnap délután öt órakor Kovács Sándor főesperes és Kovács Kiss Gyöngy, a Korunk folyóirat főszerkesztője bemutatják az augusztusi, Magyar szentek és boldogok súlypontú lapszámot Kolozsváron, a Nőszövetség dísztermében, a Szentegyház utca 2. szám alatt – tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról.

Kisboldogasszony búcsúk
- Zetelakán a Kisboldogasszony kápolnában szeptember 8-án délelőtt kilenc órakor, a templomban pedig déli tizenkét órakor kezdődik a szentmise. A búcsús szentbeszédet Korom Imre, a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora tartja.
- A zágoni plébániatemplomban szeptember 8-án délelőtt tizenegy órától ünneplik a búcsút. A szentmise szónoka Péter Arthur kovásznai plébános lesz.
- A csíkrákosi templom búcsús szentmiséje szintén délelőtt tizenegy órakor kezdődik, szónoka Tankó Szilveszter csíkszentmihályi plébános lesz. 
- A lövétei egyházközség búcsúünnepén, csütörtökön déli tizenkét órakor Fazakas Zoltán-Márton premontrei szerzetes, csornai apát fog prédikálni.
- Aninószán csütörtökön délután egy órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Buciuman Gheorghe brádi plébános tartja.
- Jobbágytelkén szintén csütörtökön délután egy órakor ünneplik a templom búcsúját. A szentmise szónoka Kovács Péter Pál nyárádtői plébános lesz.
- Székelyudvarhelyen, az Ugron kápolna búcsúját szeptember 8-án délután öt órakor ünneplik. A Mária-tisztelő imacsoportok élő rózsafüzér zarándoklatot tartanak ezen a napon.
- A szászrégeni plébániatemplomban csütörtökön délután hat órakor kezdődik a Kisboldogasszony napi ünnepi szentmise. A szentbeszédet Balázs Ferenc, a marosvásárhelyi Szent Kozma és Damján egyházközség plébánosa mondja.
- Jegenye filiájában, Egeresen a templom búcsúját szintén csütörtökön délután hat órakor tartják.

Ferences fogadalomtétel
A csíksomlyói kegytemplomban szeptember 10-én, szombaton délelőtt a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében Ficher Balázs fr. Peregrin, Csáki Ferenc fr. Fülöp és Kovács Imre Zsolt  egy évre fogadalommal kötelezik el magukat Krisztus szorosabb követésére a Kisebb Testvérek Rendjében. 

Nem vagy egyedül… Támogató csoport indul Székelyudvarhelyen
A Gyulafehérvári Caritas KI-ÚT konzultációs programjának munkatársai Székelyudvarhelyen is indítanak támogatói csoportot a szenvedélybetegek és hozzátartozóik számára. Azokat várják, akiknek saját vagy hozzátartozóik függése hatással van életükre. Érdeklődni a Caritas Kossuth Lajos utca 18. szám alatti székhelyén vagy a 0733–773577-es telefonszámon lehet szeptember 20-ig.
 
Életadó házasság - kapcsolatépítő hétvége Kolozsváron

A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családmunkacsoportja  szeptember 23-24 között Életadó házasság címmel kapcsolatépítő hétvégére hívja és várja a házaspárokat, a házasságra készülőket és azokat is, akik a házaspárok életét segíteni szeretnék. Bejelentkezni szeptember 20-ig lehet.
Bővebb információ az iroda@csalad.ro címen vagy a 0742-139380-as telefonszámon (Bakó Máriánál) kapható,. 

Időjárás: Holnap többnyire napsütésre számíthatunk. Helyenként felhős lesz az ég és felélénkülhet a szél is, viszont csapadék nem várható. A hajnali órákban 7 – 15, napközben  25 és 31 Celsius fok között alakul a hőméséklet. 

MRE - Hírszolgálat, 2016. szeptember 6.

 


H Í R E K   D É L B E N

Korunk-Magyar szentek és boldogok
Holnap délután öt órakor Kovács Sándor főesperes és Kovács Kiss Gyöngy, a Korunk folyóirat főszerkesztője bemutatják az augusztusi, Magyar szentek és boldogok súlypontú lapszámot Kolozsváron, a Nőszövetség dísztermében, a Szentegyház utca 2. szám alatt – tudtuk meg a gyulafehérvári érsekség honlapjáról.

Kisboldogasszony búcsúk
- Zetelakán a Kisboldogasszony kápolnában szeptember 8-án délelőtt kilenc órakor, a templomban pedig déli tizenkét órakor kezdődik a szentmise. A búcsús szentbeszédet Korom Imre, a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora tartja.
- A zágoni plébániatemplomban szeptember 8-án délelőtt tizenegy órától ünneplik a búcsút. A szentmise szónoka Péter Arthur kovásznai plébános lesz.
- A csíkrákosi templom búcsús szentmiséje szintén délelőtt tizenegy órakor kezdődik, szónoka Tankó Szilveszter csíkszentmihályi plébános lesz.
- A lövétei egyházközség búcsúünnepén, csütörtökön déli tizenkét órakor Fazakas Zoltán-Márton premontrei szerzetes, csornai apát fog prédikálni.
- Aninószán csütörtökön délután egy órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Buciuman Gheorghe brádi plébános tartja.
- Jobbágytelkén szintén csütörtökön délután egy órakor ünneplik a templom búcsúját. A szentmise szónoka Kovács Péter Pál nyárádtői plébános lesz.
- Székelyudvarhelyen, az Ugron kápolna búcsúját szeptember 8-án délután öt órakor ünneplik. A Mária-tisztelő imacsoportok élő rózsafüzér zarándoklatot tartanak ezen a napon.
- A szászrégeni plébániatemplomban csütörtökön délután hat órakor kezdődik a Kisboldogasszony napi ünnepi szentmise. A szentbeszédet Balázs Ferenc, a marosvásárhelyi Szent Kozma és Damján egyházközség plébánosa mondja.
- Jegenye filiájában, Egeresen a templom búcsúját szintén csütörtökön délután hat órakor tartják.

Zarándoklat Máriaradnára
Az előző évekhez hasonlóan szeptember 8-án, csütörtökön Szűz Mária születésének ünnepén a nagyváradi egyházmegye papjai és hívei a főpásztor vezetésével az Arad-megyei Máriaradnára zarándokolnak. A délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisét Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti metropolita-érsek, Martin Roos temesvári- és Böcskei László nagyváradi megyéspüspök mutatja be magyar, német, illetve román nyelven. A szentmise után a nagyváradi zarándokok keresztúti ájtatosságon vesznek részt a kegytemplom mögötti hegyen.

Ferences fogadalomtétel
A csíksomlyói kegytemplomban szeptember 10-én, szombaton délelőtt a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében Ficher Balázs fr. Peregrin, Csáki Ferenc fr. Fülöp és Imre Zsolt fr. Zsolt egy évre fogadalommal kötelezik el magukat Krisztus szorosabb követésére a Kisebb Testvérek Rendjében.

Nem vagy egyedül...támogató csoport
A Gyulafehérvári Caritas KI-ÚT konzultációs programjának munkatársai Székelyudvarhelyen is indítanak támogatói csoportot a szenvedélybetegek és hozzátartozóik számára. Azokat várják, akiknek saját vagy hozzátartozóik függése hatással van életükre. Érdeklődni a Caritas Kossuth Lajos utca 18. szám alatti székhelyén vagy a 0733–773577-es telefonszámon lehet szeptember 20-ig.
 
Zarándoklat Szentjobbra
Szeptember 11-én, vasárnap szentjobbi zarándoklatra indulnak a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye papjai és hívei. Böcskei László megyéspüspök az idei év első körlevelében kiemelkedő szentéllyé nyilvánította a szentjobbi plébániatemplomot és meghívta az egyházmegye híveit, hogy a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén a Boldogságos Szűzanya közbenjárását és Szent István királyunk oltalmát kérjék közösségeink, családjaink megújulásáért. A szentmise végén a főpásztor visszahelyezi a templom mellékortárára a kegyhely kiemelkedő elemét, a Brünni Fekete Madonna felújított kegyképét.

Életadó házasság-kapcsolatépítő hétvége Kolozsváron
A Gyulafehérvári Főegyházmegye Családmunkacsoportja  szeptember 23-24 között Életadó házasság címmel kapcsolatépítő hétvégére hívja és várja a házaspárokat, a házasságra készülőket és azokat is, akik a házaspárok életét segíteni szeretnék. Bejelentkezni szeptember 20-ig lehet.
Bővebb információ az iroda@csalad.ro címen vagy a 0742-139380-as telefonszámon (Bakó Máriánál) kapható,.

Időjárás: Ma főként északnyugaton, nyugaton várható eső, zápor, majd délután északkelet felől csökkenni kezd a felhőzet mennyisége. Nyugaton erős, viharos lesz az északi szél, de máshol is előfordulhatnak még élénk északkeleti széllökések. A legmagasabb hőmérséklet 21 és 28 fok között alakul.

MRE - Hírszolgálat, 2016. szeptember 6.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a mai nap folyamán  a marosjárai plébániatemplomban tartják az örökös szentségimádási napot. Járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, fejezzük ki örömünket, hálánkat és imádatunkat.

Szerdai párbeszédek Marosvásárhelyen
A két éve indult Szerdai párbeszéd programsorozat újabb alkalma következik holnap este hét órakor Marosvásárhelyen az Ama-Deus kávézóban.
A sorozat szervezői: a Családpasztorációs Központ, és a Familia Centrum Egyesület és támogatói  a jezsuita és a református egyetemi lelkészségek.
A szeptemberi alkalom címe: Szót értünk kamaszainkkal? És ők velünk? Mire van szükségük a tiniknek a szülőkkel, felnőttekel való kapcsolatukban?   Mire van valójában szükségük a mai tiniknek kapcsolati szinten a szülőktől? Tudják-e a felnőttek ezt?
Meghívottak: Kovács Szabolcs nyárádszentimrei református lelkész, Bereczki Zsolt ifjúsági csoportvezető, Fiatalok a fiatalokért főegyházmegyei Ifjúsági lelkészség képzésvezetője, a Marosszentgyörgyi Tini-teaest szervezője. A választott témát különböző szempontok szerint megközelítő rövid felvezetőket tartanak a lelkészek, szakemberek, pedagógusok, a témát ismerő meghívottak, majd párbeszédre hívják a résztvevőket is.

Kisboldogasszony búcsúk
- Zetelakán a Kisboldogasszony kápolnában szeptember 8-án délelőtt kilenc órakor, a templomban pedig déli tizenkét órakor kezdődik a szentmise. A búcsús szentbeszédet Korom Imre, a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora tartja.
- A zágoni plébániatemplomban szeptember 8-án délelőtt tizenegy órától ünneplik a búcsút. A szentmise szónoka Péter Arthur kovásznai plébános lesz.
- A csíkrákosi templom búcsús szentmiséje szintén délelőtt tizenegy órakor kezdődik, szónoka Tankó Szilveszter csíkszentmihályi plébános lesz.
- A lövétei egyházközség búcsúünnepén, csütörtökön déli tizenkét órakor Fazakas Zoltán-Márton premontrei szerzetes, csornai apát fog prédikálni.
- Aninószán csütörtökön délután egy órakor kezdődik a búcsús szentmise. A szentbeszédet Buciuman Gheorghe brádi plébános tartja.
- Jobbágytelkén szintén csütörtökön délután egy órakor ünneplik a templom búcsúját. A szentmise szónoka Kovács Péter Pál nyárádtői plébános lesz.
- Székelyudvarhelyen, az Ugron kápolna búcsúját szeptember 8-án délután öt órakor ünneplik. A Mária-tisztelő imacsoportok élő rózsafüzér zarándoklatot tartanak ezen a napon.
- A szászrégeni plébániatemplomban csütörtökön délután hat órakor kezdődik a Kisboldogasszony napi ünnepi szentmise. A szentbeszédet Balázs Ferenc, a marosvásárhelyi Szent Kozma és Damján egyházközség plébánosa mondja.
- Jegenye filiájában, Egeresen a templom búcsúját szintén csütörtökön délután hat órakor tartják.

Zarándoklat Máriaradnára
Az előző évekhez hasonlóan szeptember 8-án, csütörtökön Szűz Mária születésének ünnepén a nagyváradi egyházmegye papjai és hívei a főpásztor vezetésével az Arad-megyei Máriaradnára zarándokolnak. A délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisét Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti metropolita-érsek, Martin Roos temesvári- és Böcskei László nagyváradi megyéspüspök mutatja be magyar, német, illetve román nyelven. A szentmise után a nagyváradi zarándokok keresztúti ájtatosságon vesznek részt a kegytemplom mögötti hegyen.

Ferences fogadalomtétel
A csíksomlyói kegytemplomban szeptember 10-én, szombaton délelőtt a fél tizenegy órakor kezdődő szentmise keretében Ficher Balázs fr. Peregrin, Csáki Ferenc fr. Fülöp és Kovács Imre Zsolt fr. Zsolt egy évre fogadalommal kötelezik el magukat Krisztus szorosabb követésére a Kisebb Testvérek Rendjében.

Új csoportot indít a daganatos betegek önsegítő csoportja Székelyudvarhelyen
Rákos betegséggel küzdesz és aktívan részt akarsz vállani a saját sorsod alakulásában? Egy jó közösségre vágysz, ahol tabuk nélkül beszélhetsz a problémáidról? Keresed a belső derűt és megbékélést? Fejlődni szertenél? Gyere és csatlakozz azokhoz, akik már tudják, hogy együtt könnyebb!
A Gyulafehérvári Caritas székelyudvarhelyi székhelyén új önsegítő csoportot indít daganatos betegeknek.
Jelentkezni a Caritas Kossuth Lajos utca 18. szám alatti székhelyén vagy a 0732-830171-es telefonszámon, hétköznap 8-16 óra között lehet szeptember 20-ig. A helyek száma korlátozott.

Zarándoklat Szentjobbra
Szeptember 11-én, vasárnap szentjobbi zarándoklatra indulnak a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye papjai és hívei. Böcskei László megyéspüspök az idei év első körlevelében kiemelkedő szentéllyé nyilvánította a szentjobbi plébániatemplomot és meghívta az egyházmegye híveit, hogy a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén a Boldogságos Szűzanya közbenjárását és Szent István királyunk oltalmát kérjék közösségeink, családjaink megújulásáért. A szentmise végén a főpásztor visszahelyezi a templom mellékortárára a kegyhely kiemelkedő elemét, a Brünni Fekete Madonna felújított kegyképét.

Időjárás: Ma főként északnyugaton, nyugaton várható eső, zápor, majd délután északkelet felől csökkenni kezd a felhőzet mennyisége. Nyugaton erős, viharos lesz az északi szél, de máshol is előfordulhatnak még élénk északkeleti széllökések. A legmagasabb hőmérséklet 21 és 28 fok között alakul.

MRE - Hírszolgálat, 2016. szeptember 6.

About the author

maradmin

Leave a Comment