2017. február 20. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a holnapi nap folyamán Szentdemeteren tartják az örökös szentségimádási napot. Éljünk minél többen a lehetőséggel, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, és könyörögjünk családjainkért, a békéért és a lelkek megmentéséért.

Vesperás Boldog Bogdánffy Szilárd tiszteletére
Holnap Boldog Bogdánffy Szilárd vértanú püspök születésének 106. évfordulóján délután öt órakor a székeskáptalan tagjai a jelenlévő papokkal és hívekkel közösen esti dicséretet (vesperást) végeznek a nagyváradi székesegyházban. A nagyváradi egyházmegye vértanú püspökének közbenjárását kérik, és együtt imádkoznak az ő szentté avatásáért. Az esti dicséret keretében átadásra kerül A hit szolgálatában elnevezésű egyházmegyei érdemérem. A főesperesek testülete és az erre kijelölt bizottság megvizsgálta a Püspöki Hivatalhoz beérkezett felterjesztéseket és kiválasztotta azt a személyt, aki ebben az évben átveszi az egyházmegyei érdemérmet. A kiválasztott személy Madarász Klára, az értarcsai egyházközség híve, akinek hűséges szolgálatáért, a hit melletti kiállásáért ítélte oda az egyházmegye ezt a kitüntetést. Ez az esemény jó alkalom arra is, hogy együtt imádkozzanak mindazokért, akik névtelenül, de értékes jelenlétükkel, szolgálatukkal áldozatot hoznak egyházközségeinkért.

Fogadalmi triduum a nagyvárad-újvárosi plébániatemplomban
A 32 évig tartó török uralom alóli felszabadulás után, az 1693-ban újraalakított nagyváradi latin szertartású székeskáptalan fogadalmat tett, hogy hálaadásul és engesztelésül minden évben a farsangi időszak utolsó három napján szentségimádást és szentmisét tartanak, a Csáky Imre váradi bíboros, püspök (1702 – 1732) által felépített új székesegyházban, a mostani Szent László templomban. Ennek megfelelően tartják a fogadalmi triduumot idén is február 26-28. között a nagyvárad-újvárosi plébániatemplomban: délután négy órakor szentségimádást, öt órakor pedig szentmisét. A lelkigyakorlatos szentmisék főcelebránsa és szónoka Bartal Károly Tamás O.Praem. ny. premontrei apát.

Férjek, édesapák hétvégéje
A Gyulafehérvári Családpasztorációs központ február 24-26 között szervezi meg az idei férjek és édesapák lelki hétvégéjét Csíksomlyón, a Jakab Antal Házban „Férfilét és felelősség” címmel. A szervezők számára fontos, hogy a programban ezúttal is helyet kapjanak mindazok a mozzanatok, amelyeknek az elmúlt években is nagy sikere volt: a közös filmnézés és az azt követő összerázó beszélgetés, műhelymunkák, keresztút, szentségimádás és szentmise is. A program egész ideje alatt jelen lesz Szénégető István marosvásárhely-remeteszegi plébános, családpasztorációs lelkész. A hétvége részvételi díja: 30lej/fő/hétvége, ez az összeg nem tartalmazza a szállás, illetve az étkezés költségeit. A teljes ellátást igénylők számára az összköltség 150 lej. A programra jelentkezni a www.csalad.ro oldalon lehet, február 21-ig.

Jegyeskurzus Sepsiszentgyörgyön
Nyolc héten át tartó jegyeskurzus indul a sepsiszentgyörgyi Szent József plébánián, február 22-én, szerdán este hét órakor. Érdeklődni és jelentkezni lehet személyesen, a plébánián vagy Csiszér Hajnalkánál, a 0745-126188-as telefonszámon.

Szülők iskolája Marosvásárhelyen
A marosvásárhely-remeteszegi plébánián a Szülők iskolája e havi alkalma február 23-án, csütörtökön az este hat órakor kezdődő szentmise után lesz a hittanteremben. Témája: Ölelj át, tegyél le, eressz el. Bizalom, kötődés, elengedés. A nevelés az élet szolgálata. Meghívott: Becsky Borbála, négy gyermek édesanyja, Klinikai pszichológus, mentálhigiénés szakember, pszichoterapeuta.

Könyvbemutató Kolozsváron
Egész(ség) a betegségeben címmel, február 23-án este hét órától könyvbemutatóval egybekötött előadást tart Homa Ildikó szociális testvér, klinikai pszichológus. Minden érdeklődőt várnak a kolozsvári Szent Mihály Nőszövetség dísztermébe, a Szentegyház utca 2. szám alá.

Gyermekgondozó képzés indul Csíkszeredában
A Gyulafehérvári Caritas gyermekgondozói képzést indít Csíkszeredában. Gyermekközösségekben dolgozóknak, otthoni gyermekfelügyelet iránt érdeklődőknek, kisgyermekes szülőknek ajánlják. Jelentkezési határidő február 28. Bővebb információ a www.caritas-ab.ro honlapon található.

Időjárás: A hajnalok enyhébbé válnak, sokfelé kora tavaszias hőmérsékletekre van kilátás. Ugyanakkor nem lesz zavartalan a napsütés, gyakran erősen megnövekedhet a felhőzet. Holnap ismét sok csapadékra kell számítani. Északnyugaton, nyugaton havas eső, ónos eső is kialakulhat. Sokfelé élénk, helyenként erős lesz a nyugati-délnyugati szél. Hajnalban -2 és 0, délután 2-10 fok várható.

MRE – Hírszolgálat, 2017. február 20.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Radnóton tartják az örökös szentségimádási napot. Éljünk minél többen a lehetőséggel, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, és könyörögjünk családjainkért, a békéért és a lelkek megmentéséért.

Énekest Márton Áron püspök tiszteletére Kolozsváron
Szikla helyén szelíd szellem címmel énekest lesz Márton Áron püspök tiszteletére, Laczkó Vass Róbert színművész és Szép András zongorista közös előadásában ma délután öt órától Kolozsváron, a nőszövetség dísztermében. Minden érdeklődőt várnak.

Péter páter Székelyudvarhelyen
Sebestyén Péter marosvásárhelyi plébános és tizenöt kötetes szerző, idén ünnepli papságának huszonöt éves jubileumát. Prédikációiból, rádiós előadásaiból, esszéiből összeállított egy könyvet Ezüstbeszéd címmel, amelyet Székelyudvarhelyen mutat be. A író-olvasó találkozó ma este hat órakor kezdődik a Városi Könyvtár Látvány- és Hangzóanyag-tárában. Az est házigazdája Simó Márton író-szerkesztő, a szerzőt méltatja P. Buzogány Árpád író, költő, művelődésszervező. A szerző a könyvek értékesítéséből származó bevételt az atyhai templom javára ajánlja fel.

Újra lehet csatlakozni a Nők iskolájához
A KALOT Egyesület várja a lányokat, nőket, asszonyokat a hagyományos Nők Iskolájába, ahol közösség-élménnyel és a mindennapi életet megkönnyítő ismeretekkel gazdagodnak. A képzés 12 héten át, minden hétfőn délután hat órától kezdődően kétórás interaktív foglalkozást tartalmaz a lelki élet, egészséges életmód, nevelés, gondozás, külső és belső megújulás, háziasszonyi teendők és egyéb témakörökben. Érdeklődni és jelentkezni a 0758–840279-es telefonszámon, vagy az iroda@kalot.ro e-mail címen lehet hétköznapokon 8-12 óra között.

Farsangi táncmeditáció Kolozsváron
Február 21-én, holnap este hat órától újabb táncmeditációt tartanak a Szentegyház utca 7 szám alatt. A körtáncok közösségi alkalmat jelentenek, amely által lehetőség nyílik a másokkal való egység megélésére. A zene és a mozgás segíti az ellazulást, oldja a rossz hangulatot és a szorongásokat. Jelentkezni Imre Edit szociális testvérnél lehet még a mai napon a 0741-114036-os telefonszámon.

Férjek, édesapák hétvégéje
A Gyulafehérvári Családpasztorációs központ február 24-26 között szervezi meg az idei férjek és édesapák lelki hétvégéjét Csíksomlyón, a Jakab Antal Házban „Férfilét és felelősség” címmel. A szervezők számára fontos, hogy a programban ezúttal is helyet kapjanak mindazok a mozzanatok, amelyeknek az elmúlt években is nagy sikere volt: a közös filmnézés és az azt követő összerázó beszélgetés, műhelymunkák, keresztút, szentségimádás és szentmise is. A program egész ideje alatt jelen lesz Szénégető István marosvásárhely-remeteszegi plébános, családpasztorációs lelkész. A hétvége részvételi díja: 30lej/fő/hétvége, ez az összeg nem tartalmazza a szállás, illetve az étkezés költségeit. A teljes ellátást igénylők számára az összköltség 150 lej. A programra jelentkezni a www.csalad.ro oldalon lehet, február 21-ig.

Jegyeskurzus Sepsiszentgyörgyön
Nyolc héten át tartó jegyeskurzus indul a sepsiszentgyörgyi Szent József plébánián, február 22-én, szerdán este hét órakor. Érdeklődni és jelentkezni lehet személyesen, a plébánián vagy Csiszér Hajnalkánál, a 0745-126188-as telefonszámon.

Szülők iskolája Marosvásárhelyen
A marosvásárhely-remeteszegi plébánián a Szülők iskolája e havi alkalma február 23-án, csütörtökön az este hat órakor kezdődő szentmise után lesz a hittanteremben. Témája: Ölelj át, tegyél le, eressz el. Bizalom, kötődés, elengedés. A nevelés az élet szolgálata. Meghívott: Becsky Borbála, négy gyermek édesanyja, Klinikai pszichológus, mentálhigiénés szakember, pszichoterapeuta.

Könyvbemutató Kolozsváron
Egész(ség) a betegségeben címmel, február 23-án este hét órától könyvbemutatóval egybekötött előadást tart Homa Ildikó szociális testvér, klinikai pszichológus. Minden érdeklődőt várnak a kolozsvári Szent Mihály Nőszövetség dísztermébe, a Szentegyház utca 2. szám alá.

Időjárás: Ma reggel sokfelé számíthatunk felhős, borult időre. Néhol pára, köd okozhat korlátozott látási viszonyokat. Nyugaton eső, havas eső, az erdélyi medence térségében havazás is kialakulhat. Hajnalban -8 és +2, délután 5 és 8 fok között alakul a levegő hőmérséklete.

MRE – Hírszolgálat, 2017. február 20.

About the author

maradmin

Leave a Comment