2017. március 21. – Hírek és programajánló

H Í R E K   E S T E

Könyvbemutató Marosvásárhelyen
A szépvízi örmény katolikus templom belső restaurálásának emlékére és a Szent László év alkalmából az Erdélyi Magyarörmények Szövetsége „Szépvízi örmények” címmel kiadványt jelentetett meg.
A kötetet holnap délután öt órai kezdettel Marosvásárhelyen, a Bolyai Téri unitárius egyházközség Dersi János termében Sebestyén Péter, szépvízi származású marosvásárhelyi plébános ismerteti, és egyben beszélget a könyv jelenlévő szerzőivel.
Közreműködik: Ősz Domokos, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia fúvósa, aki kaukázusi énekeket ad elő. Várnak minden érdeklődőt!

Előadás Szentegyházán
A Szent Rita imacsoport meghívására Bátor Botond hargitafürdői pálos atya tart előadást 2017. március 22-én, szerda délután hat órától a szentegyházi plébániatemplom oldal kápolnájában.

Keresztút a családért Csíkszeredában
2017. március 22-én, szerdán este fél hét órától a családokért imádkoznak a Keresztút állomásain a csíkszeredai Szent Ágoston templom udvarán. Mindenkit várnak szeretettel!

24 óra az Úrért
„A Nagyböjt negyedik vasárnapja előtti pénteken és szombaton megtartott 24 óra az Úrért elnevezésű ájtatosság gyakorlatát terjeszteni kell az egyházmegyékben. Sokak számára ez jelentheti a szentgyónás lehetőségét, köztük számtalan fiatalnak, akik gyakran ezen alkalommal találják meg az Úrhoz való visszatérés útját: élik át az elmélyült imádság élményét és fedezik föl életük értelmét. Állítsuk újra meggyőződéssel középpontba a kiengesztelődés szentségét, mert ez teszi kézzelfoghatóvá az irgalmasságot. A gyónás minden bűnbánó számára a valódi belső béke forrása lesz.” (Ferenc pápa: Misericordiae Vultus 17)  
Ferenc pápa kifejezett kérésére 2017. március 24-25-én a nagyváradi székesegyházban is megszervezik a 24 óra az Úrért elnevezésű ájtatosságot, amely pénteken délután öt órakor szentségimádással kezdődik és szombaton a délután hat órakor szentmisével ér véget. A program ideje alatt állandó gyónási lehetőséget biztosítanak a hívek számára.

Kárpát-medencei hálós lelkigyakorlat Máriapócson
2017. március 24-26. között Háló lelkigyakorlat lesz Máriapócson. Jelentkezőket várnak az egész Kárpát-medencéből. Részletes tudnivalók és jelentkezés a halo.hu honlapon.

Krisztológiai előadássorozat Marosvásárhelyen
A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébánia szervezésében 2017. március 24-én krisztológiai előadássorozatra hívják és várják az érdeklődőket. A Deus Providebit Házban pénteken este fél hét órától Jézus Krisztus személyéről Székely Dénes, a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet adjunktusa tart előadást.

Messa da Requiem Kolozsváron
A kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karának kamarakórusa és a bécsi Ensemble Koinonía kórus koncertet tart 2017. március 25-én. Giuseppe Verdi: Messa da Requiem című művét a kolozsvári Szent Mihály-plébániatemplomban szombaton este fél 8-tól adják elő. Vezényel Windhager-Geréd Erzsébet. Várnak minden zenekedvelőt!

Új Élet Krisztusban
A kolozsvári Szent András Evangelizációs Iskola, "Új Élet Krisztusban" kurzust tart 2017. március 31 - április 2. között Kolozsváron. „Isten egy élő Isten, és alig várja, hogy kinyisd a szíved ajtaját, behívd és leülj vele egy kávéra vagy teára, hogy bemutatkozhasson neked úgy igazából!” Akik szeretnének találkozni vele és kiváncsiak mit készített elő ezen a kurzuson, akkor a Szent András Iskola honlapján a www.siloe.ro/ujelet2017 címen vagy a szentandras.kolozsvar@gmail.com e-mail címen és a 0740959433-as telefonszámon találnak bővebb információt Rugină Szabolcsnál! Jelentkezési határidő  március 22.

Időjárás: Holnap inkább az ország nyugati és déli megyéiben számíthatunk esőre, záporokra, másutt sok napsütésre lehet készülni. A légmozgás gyenge marad. Tovább erősödik a nappali felmelegedés, egyre többfelé mérhetünk majd 20 fok fölötti értékeket.

MRE - Hírszolgálat, 2017. március 21.


H Í R E K   R E G G E L / D É L B E N

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Máréfalván tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, alakítson bennünket.

Könyvbemutató Marosvásárhelyen
A szépvízi örmény katolikus templom belső restaurálásának emlékére és a Szent László év alkalmából az Erdélyi Magyarörmények Szövetsége „Szépvízi örmények” címmel kiadványt jelentetett meg.
A kötetet holnap délután öt órai kezdettel Marosvásárhelyen, a Bolyai Téri unitárius egyházközség Dersi János termében Sebestyén Péter, szépvízi származású marosvásárhelyi plébános ismerteti, és egyben beszélget a könyv jelenlévő szerzőivel.
Közreműködik: Ősz Domokos, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia fúvósa, aki kaukázusi énekeket ad elő. Várnak minden érdeklődőt!

Szülők iskolája Marosvásárhelyen
A Marosvásárhely-remeteszegi Plébánián a Szülők iskolája e havi alkalma március 23-án, csütörtökön délután hat órakor szentmisével kezdődik.
Az est témája: Szeretve lenni – áldás a családban.
Meghívottak: Csiby-Kilyén Zoltán és Csilla.

24 óra az Úrért
„A Nagyböjt negyedik vasárnapja előtti pénteken és szombaton megtartott 24 óra az Úrért elnevezésű ájtatosság gyakorlatát terjeszteni kell az egyházmegyékben. Sokak számára ez jelentheti a szentgyónás lehetőségét, köztük számtalan fiatalnak, akik gyakran ezen alkalommal találják meg az Úrhoz való visszatérés útját: élik át az elmélyült imádság élményét és fedezik föl életük értelmét. Állítsuk újra meggyőződéssel középpontba a kiengesztelődés szentségét, mert ez teszi kézzelfoghatóvá az irgalmasságot. A gyónás minden bűnbánó számára a valódi belső béke forrása lesz.” (Ferenc pápa: Misericordiae Vultus 17)  
Ferenc pápa kifejezett kérésére 2017. március 24-25-én a nagyváradi székesegyházban is megszervezik a 24 óra az Úrért elnevezésű ájtatosságot, amely pénteken délután öt órakor szentségimádással kezdődik és szombaton a délután hat órakor szentmisével ér véget. A program ideje alatt állandó gyónási lehetőséget biztosítanak a hívek számára.

Menet az életért
2016-ban a Koalíció a családért (Coaliția pentru Familie) civil szervezet kezdeményezte azt az aláírásgyűjtést, amelyet a többi keresztény felekezettel együtt a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye is támogatott, és amelynek a célja az volt, hogy a házasság és a család védelmében népszavazást írjanak ki Románia alkotmányának módosítására. A keresztény felekezetek támogatásával ugyanez az egyesület szervezi meg a házasság, a család és a magzat védelmében a Menet az életért elnevezésű ökumenikus felvonulást, amely 2017. március 25-én, szombaton délután négy órakor veszi kezdetét a Szent László téren. A menet fél öt órakor indul el a szülészet irányába, és útközben néhány perces imát végeznek az ortodox székesegyház előtt.

Fogadalmat újítanak a Mária Légió tagjai
Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén a székelyudvarhelyi Szent Miklós-plébániatemplomban a délelőtt tizenegy órakor kezdődő szentmisén tartják a Mária Légió évenkénti ünnepségét, az Aciest, amelynek keretében megújítják fogadalmukat.
A csíkszeredai Millenniumi templomban szintén szombaton, délelőtt tizenegy órakor kerül sor a Mária Légió fogadalomújító ünnepségére. Várják tagjaikat, a háttérimádkozókat és minden Mária tisztelőt.

Kárpát-medencei hálós lelkigyakorlat Máriapócson
Háló lelkigyakorlat lesz Máriapócson 2017. március 24-26. között. Várják a jelentkezőket az egész Kárpát-medencéből. Részletes tudnivalók és jelentkezés a Háló honlapon!

Templom megáldása Szalárdon
Március 26-án, vasárnap fél tizenkét órakor Böcskei László megyés püspök ünnepélyes hálaadó szentmise keretében áldja meg a belsőleg felújított szalárdi plébániatemplomot.

Új Élet Krisztusban
A kolozsvári Szent András Evangelizációs Iskola, "Új Élet Krisztusban" kurzust tart 2017. március 31 - április 2. között Kolozsváron. „Isten egy élő Isten, és alig várja, hogy kinyisd a szíved ajtaját, behívd és leülj vele egy kávéra vagy teára, hogy bemutatkozhasson neked úgy igazából!” Akik szeretnének találkozni vele és kiváncsiak mit készített elő ezen a kurzuson, akkor a Szent András Iskola honlapján a www.siloe.ro/ujelet2017 címen vagy a szentandras.kolozsvar@gmail.com e-mail címen és a 0740959433-as telefonszámon találnak bővebb információt Rugină Szabolcsnál! Jelentkezési határidő  március 22.

Időjárás: Ma északnyugaton várható még gyenge csapadék. A változóan felhős időben hosszabb napos időszakokra számíthatunk. A szél veszít erejéből.  Fokozódik a nappali felmelegedés, napközben 13 és 21 fok közé emelkedhet a levegő hőmérséklete. 

MRE - Hírszolgálat, 2017. március 21.

About the author

maradmin

Leave a Comment