2018. január 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Bázelben rendezték meg az idei európai taizéi találkozót
Idén negyvenedik alkalommal tartották meg a már hagyománnyá vált találkozót a Taizéi Közösség szervezésében. Húszezer fiatal érkezett a svájci városba, akiket Svájcban, Németországban és Franciaországban szállásoltak el családoknál. Ötezer lengyel, két és félezer ukrán, valamint nagy számban olaszok, németek és franciák is jelen voltak a programon. Magyarországról közel négyszázan, de Kolozsvárról, Sepsiszentgyörgyről és Kézdivásárhelyről is érkeztek fiatalok – tájékoztatta a Vatikáni Rádiót András testvér, aki tizennégy éve él Taizében az ökumenikus közösség tagjaként, és jelen volt a nemzetközi rendezvényen a magyar fiatalokkal.
A résztvevők a délelőttöket a fogadó egyházközségekben töltötték, ahol más országok fiataljaival és a helyiekkel együtt imádkoztak és kisebb csoportokban beszélgettek megadott bibliai részletekről, illetve Alois testvér, a Taizéi Közösség elöljárója 2018-as javaslatairól. Délben Bázelben a városközpont különböző templomaiban gyűltek össze a fiatalok közös imára. Délutánonként választható műhelyfoglalkozásokon vehettek részt, esténként pedig egy nagy sport-, illetve kiállítási központban voltak programok a fiatalok számára, tudtuk meg a Vatikáni rádió honlapjáról.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Így holnap délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Elsőpénteki keresztút a Székely Kálvárián
Minden hónap elsőpéntekén délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják a székelyudvarhelyieket és környékbelieket, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül minden alkalommal megtartják a szabadtéri ájtatosságot – ajánlatos ennek megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébániatemplomban minden elsőpénteken este tíz órától virrasztás van, amelyet rádiónk élő adásban közvetít.

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
Január 6-án, szombaton az esti hat órás szentmise után ünnepi Vízkereszti hangverseny lesz a Krisztus király templomban. Fellépnek: a Krisztus király templom Kis Apostolok gyerekkara, Horváth Enikő vezetésével, a Laudate kamarakórus és kamarazenekar. Vezényel Lőfi Gellért. A belépés díjtalan, várnak minden zenekedvelőt!

Elsőszombat Csíksomlyón
A csíksomlyói kegytemplomban minden elsőszombaton este hat órától  szentmisét tartanak, ezt megelőzően, délután öt órától pedig engesztelő imaórát. A szentmise után rózsafüzér-imádkozás van és gyertyás körmenetben viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a templom előtti téren.
Mindazok, akik nem tudnak elzarándokolni a kegyhelyre, a szentmisébe bekapcsolódhatnak a csiksomlyo.ro honlapon követhető élő közvetítés révén vagy rádiónk hullámhosszán.

Az új év első lelkigyakorlata
Szemlélődő lelkigyakorlatos hétvégét szervez a Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája január 12. és 14-e között.
A nagyszokondi Szent Ignác Lelkigyakorlatos házban napi nyolcszori, huszonöt perces meditációs ülésekkel, rövid impulzusokkal, a tapasztalatok megosztásával, teljes csendben tartják majd a lelkigyakorlatot. A kísérők, Kujbus Márta referens, valamint önkéntes munkatársai vallják, hogy a részvételt segíti a személyes imára, a hallgatásra való készség, valamint a nyitottság a szemlélődő imaformára.
A programról érdeklődni vagy arra jelentkezni a 0757 050 923-mas vagy a 0261 715 011-es telefonszámon lehet, január 9-ig.

III. Márton Áron zarándoklat Doberdóba
Harmadik alkalommal szervez és vezet zarándoklatot a katona Márton Áron nyomdokain az egykori doberdói harctérre 2018. január 18-23. között Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió önkéntes munkatársa. Egyébb információ és jelentkezés Ferencz Kornéliánál a 0726-107.002-es telefonszámon.

Időjárás: Ma a kezdeti naposabb időt követően északnyugat felől újabb csapadékmező érkezik, a nap második felében többfelé kell számítani esőre, záporokra, északon és az Erdélyi medence térségében havas esőre, a hegycsúcsokon átmenetileg havazhat is.  Feltámad a déli-délnyugati szél. Délután 3-8 fokra számíthatunk.

MRE – Hírszolgálat, 2018. január 3.


H Í R E K   R E G G E L

Az év első napján 386 ezer gyermek született világszerte
Az UNICEF frissen közzétett jelentése szerint a 2018-as év első napján 386 ezer gyermek született világszerte. Az újszülötteknek több mint a fele kilenc országban látott napvilágot.  

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Borbándon tartják az örökös szentségimádási napot. Éljünk minél többen a lehetőséggel, járuljunk az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, és kérjük, hogy újítson meg testben és lélekben.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. Így holnap délután három órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. Este hat órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Elsőpénteki keresztút a Székely Kálvárián
Minden hónap elsőpéntekén délután öt órától keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják a székelyudvarhelyieket és környékbelieket, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül minden alkalommal megtartják a szabadtéri ájtatosságot – ajánlatos ennek megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébániatemplomban minden elsőpénteken este tíz órától virrasztás van, amelyet rádiónk élő adásban közvetít.

Vízkereszt-napi hangverseny Sepsiszentgyörgyön
Január 6-án, szombaton az esti hat órás szentmise után ünnepi Vízkereszti hangverseny lesz a Krisztus király templomban. Fellépnek: a Krisztus király templom Kis Apostolok gyerekkara, Horváth Enikő vezetésével, a Laudate kamarakórus és kamarazenekar. Vezényel Lőfi Gellért. A belépés díjtalan, várnak minden zenekedvelőt!

Elsőszombat Csíksomlyón
A csíksomlyói kegytemplomban minden elsőszombaton este hat órától  szentmisét tartanak, ezt megelőzően, délután öt órától pedig engesztelő imaórát. A szentmise után rózsafüzér-imádkozás van és gyertyás körmenetben viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a templom előtti téren.
Mindazok, akik nem tudnak elzarándokolni a kegyhelyre, a szentmisébe bekapcsolódhatnak a csiksomlyo.ro honlapon követhető élő közvetítés révén vagy rádiónk hullámhosszán.

Az új év első lelkigyakorlata
Szemlélődő lelkigyakorlatos hétvégét szervez a Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája január 12. és 14-e között.
A nagyszokondi Szent Ignác Lelkigyakorlatos házban napi nyolcszori, huszonöt perces meditációs ülésekkel, rövid impulzusokkal, a tapasztalatok megosztásával, teljes csendben tartják majd a lelkigyakorlatot. A kísérők, Kujbus Márta referens, valamint önkéntes munkatársai vallják, hogy a részvételt segíti a személyes imára, a hallgatásra való készség, valamint a nyitottság a szemlélődő imaformára.
A programról érdeklődni vagy arra jelentkezni a 0757 050 923-mas vagy a 0261 715 011-es telefonszámon lehet, január 9-ig.

III. Márton Áron zarándoklat Doberdóba
Harmadik alkalommal szervez és vezet zarándoklatot a katona Márton Áron nyomdokain az egykori doberdói harctérre 2018. január 18-23. között Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió önkéntes munkatársa. Egyébb információ és jelentkezés Ferencz Kornéliánál a 0726-107.002-es telefonszámon.

Időjárás: Ma a kezdeti naposabb időt követően északnyugat felől újabb csapadékmező érkezik, a nap második felében többfelé kell számítani esőre, záporokra, északon és az Erdélyi medence térségében havas esőre, a hegycsúcsokon átmenetileg havazhat is.
Feltámad a déli-délnyugati szél. A reggeli órákban többfelé pára, köd képződhet, a legalacsonyabb hőmérséklet pedig -4 és +2 fok között alakul. Délután 3-8 fokot mérhetünk. 

MRE – Hírszolgálat, 2018. január 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment