2018. július 3. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. 15 órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. 18 órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Koncert Kolozsváron
A kolozsvári Szent Mihály templom restaurálásának elkezdése alkalmával ünnepi koncert lesz július 5-én este hét órai kezdettel a kolozsvári Szent Mihály templomban, amelyen Georg Friedrich Händel Messiás című alkotását hallgathatják meg az érdeklődők. A koncerten fellép a Hittfeldi vegyeskar, valamint a Szent Cecília kórus és kamarazenekar. Szólót énekelnek Gebe-Fügi Renáta; Molnár Mária; Gheorghe Vlad és Ádám Máriusz. Vezényel: Potyó István. Bővebben az eseményről a mai Déli magazinban hallhatnak.

Szentségimádás a családokért Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap első csütörtökén délután 7:30-tól találkoznak az édesanyák, édesapák, férjek, feleségek, gyerekek, nagymamák, hogy együtt imádkozzanak gyermekeikért, férjükért, feleségükért, szüleikért, unokáikért, elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

Elsőpénteki keresztút a Székely Kálvárián
Minden hónap elsőpéntekén keresztúti ájtatosságot tartanak a szejkefürdői Ugron-kápolna felé vezető Székely Kálvárián. Várják a székelyudvarhelyieket és környékbelieket, akik családjainkért felajánlanak egy keresztútjárásnyi időt és imát. Időjárástól függetlenül minden alkalommal megtartják a szabadtéri ájtatosságot – ajánlatos ennek megfelelő lábbelit és öltözéket viselni.

Virrasztás Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Krisztus Király plébániatemplomban minden elsőpénteken este 10 órától virrasztás van reggel 6:30 -ig. Várják mindazokat, akik szeretnének egy éjszakát az Úr jelenlétében tölteni. A virrasztást rádiónk élő adásban közvetíti!

Ezer székely leány napja Csíksomlyón
Július 7-én, szombaton Csíkszereda főterén felvonulnak a székely falvak népviseletbe öltözött leányai és legényei, népi játékok bemutatásával, körtánccal szórakoztatják az összesereglett közönséget. Csíkszeredából együtt vonulnak ki a csíksomlyói nyeregbe Csík különböző vidékeiről és a Székelyföld távolabbi tájairól a sajátos népviseletükben érkező, néptáncukat, népzenéjüket és népdalaikat magukkal hozó hagyományőrző csoportok. A délelőtt tizenegy órától kezdődő szentmisét követi a népviselet, a népdal és a néptánc többórás ünnepe, a csoportok bemutatkozása a nyeregben épült Hármashalom-oltár színpadon. Idén a rendezvény tiszteletbeli házigazdája Csíkpálfalva. Azok számára, akik székelyruhában jönnének, a gyülekező reggel 8:30 és 9 óra között lesz a csíkszeredai Taps téren. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Elsőszombat Csíksomlyón
A csíksomlyói kegytemplomban minden elsőszombaton este 7 órától  szentmisét tartanak, ezt megelőzően, délután 6 órától pedig engesztelő imaórát. A szentmise után rózsafüzér-imádkozás van és gyertyás körmenetben viszik a Szűzanya kegyszobrának a másolatát a templom előtti téren.
Mindazok, akik nem tudnak elzarándokolni a kegyhelyre, a szentmisébe bekapcsolódhatnak a csiksomlyo.ro honlapon követhető élő közvetítés révén vagy a rádiónk hullámhosszán.

Csíkszeredai Régizene Fesztivál
Július 8–15.között kerül megrendezésre a Csíkszeredai Régizene Fesztivál, ahol többek között az egyetemes zenetörténet egyik legnagyobb művét, J. S. Bach két zenekarra, két kórusra és szólistákra írott Máté-passiója fog elhangzani. További információ: Kocsis Kitty 0744 708 414.

Lelkigyakorlat Mijo Barada-val Székelyudvarhelyen
Székelyudvarhelyen újra lelkigyakorlatot tart Mijo Barada horvát karizmatikus. Érdeklődni és jelentkezni az esemény facebook oldalán vagy a 0743 442853 telefon számon lehetséges.

Tiszta tükör – Tábor tini lányoknak Szelterszen
A segítőnővérek és a szentegyházi Szent Gellért Alapítvány szervezésében Tiszta tükör tábor lesz 14–17 éves lányoknak a szelterszi Rehabilitációs és Rekreációs Házban. Jelentkezni a 0756 378706-os vagy a 0747 164626-os telefonszámok egyikén lehetséges.

Márton Áron Imatúra 2018
Idén is megtartják a Márton Áron Imatúrát, amelyet jezsuiták, ignáci lelkiségű nővérek és laikusok, valamint a szentegyházasfalvi „Szent Gellért Alapítvány” szervez magyar fiatalok számára, 1995 óta minden évben.
Érdeklődni lehet a maimatura@gmail.com e-mail címen, illetve a 0755 533 101-es telefon számon. Jelentkezési határidő: július 15.

Időjárás: Országszerte felmelegedik a levegő hőmérséklete a következő napokban, a csúcshőmérséklet eléri a 31 Celsius-fokot is. A július 5-e és 15-e közötti időszakban csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett előrejelzéséből. Ma többnyire napos időre készülhetünk, de időnként erősebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet. Egy-egy jelentéktelen zápor legfeljebbdélen alakulhat ki. Hajnalban enyhébb lesz a levegő, napközben 22-28 fokig melegszik a levegő.

MRE – Hírszolgálat, 2018. július 3.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Hosszúfaluban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra és használjuk az egyház által felkínált lehetőségeket, melyek erősítik és elmélyítik Krisztussal való személyes kapcsolatunkat.

Szentségimádás az alsódobói Isteni irgalmasság kápolnában
Minden hónap első csütörtökén szentségimádást tartanak a vágási egyházközség filiájában található alsódobói Isteni Irgalmasság kápolnában. 15 órakor elimádkozzák az isteni irgalmasság rózsafüzért, majd az örvendetes-, a világosság-, a fájdalmas- és a dicsőséges rózsafüzért. 18 órakor szentmisét mutatnak be, amely szentségi áldással fejeződik be. Az imaalkalom alatt gyónási lehetőség van.

Koncert Kolozsváron
A kolozsvári Szent Mihály templom restaurálásának elkezdése alkalmával ünnepi koncert lesz július 5-én este hét órai kezdettel a kolozsvári Szent Mihály templomban, amelyen Georg Friedrich Händel Messiás című alkotását hallgathatják meg az érdeklődők. A koncerten fellép a Hittfeldi vegyeskar, valamint a Szent Cecília kórus és kamarazenekar. Szólót énekelnek Gebe-Fügi Renáta; Molnár Mária; Gheorghe Vlad és Ádám Máriusz. Vezényel: Potyó István. Bővebben az eseményről a mai Déli magazinban hallhatnak.

Szentségimádás a családokért Temesváron
A temesvár-józsefvárosi plébánián minden hónap első csütörtökén délután 7:30-tól találkoznak az édesanyák, édesapák, férjek, feleségek, gyerekek, nagymamák, hogy együtt imádkozzanak gyermekeikért, férjükért, feleségükért, szüleikért, unokáikért, elhunyt családtagjaikért, a családokért, a plébániaközösségért, a lelkipásztorokért, a betegekért és egymásért.

III. Csakis-Családos Keresztény Fesztivál Kézdivásárhelyen
Július 6-7. között harmadik alkalommal szervezik meg a Családos Keresztény Fesztivált. A fesztivál fő előadója Dr. Komlósi Piroska családterapeuta, nagycsaládos családgondozó. Esténként zenei élményt szolgáltat, dicsőítést vezet a Reménység együttes, Csiszér László és Szabó Balázs.  Részletek az esemény Facebook oldalán olvashatók, a Csakis Családos Keresztény Fesztivál név alatt.

Ezer székely leány napja Csíksomlyón
Július 7-én, szombaton Csíkszereda főterén felvonulnak a székely falvak népviseletbe öltözött leányai és legényei, népi játékok bemutatásával, körtánccal szórakoztatják az összesereglett közönséget. Csíkszeredából együtt vonulnak ki a csíksomlyói nyeregbe Csík különböző vidékeiről és a Székelyföld távolabbi tájairól a sajátos népviseletükben érkező, néptáncukat, népzenéjüket és népdalaikat magukkal hozó hagyományőrző csoportok. A délelőtt tizenegy órától kezdődő szentmisét követi a népviselet, a népdal és a néptánc többórás ünnepe, a csoportok bemutatkozása a nyeregben épült Hármashalom-oltár színpadon. Idén a rendezvény tiszteletbeli házigazdája Csíkpálfalva. Azok számára, akik székelyruhában jönnének, a gyülekező reggel 8:30 és 9 óra között lesz a csíkszeredai Taps téren. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Csíkszeredai Régizene Fesztivál
Július 8–15.között kerül megrendezésre a Csíkszeredai Régizene Fesztivál, ahol többek között az egyetemes zenetörténet egyik legnagyobb művét, J. S. Bach két zenekarra, két kórusra és szólistákra írott Máté-passiója fog elhangzani. További információ: Kocsis Kitty 0744 708 414.

XXVI. Bolyai Nyári Akadémia vallástanároknak
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége felkérésére a temesvári Gerhardinum Római Katolikus Teológiai Líceumban tartják a XXVI. Bolyai Nyári Akadémiát a római katolikus vallástanárok részére július 9-14 között. A továbbképző célcsoportját a Gyulafehérvári Főegyházmegyében, valamint a Nagyváradi, Szatmári és a Temesvári Egyházmegyékben tanító hittanárok képezik. Érdeklődni lehet a 0740-062966-os telefonszámon vagy a laszlo.gal@romkat.ro e-mail-címen.

Lelkigyakorlat Mijo Barada-val Székelyudvarhelyen
Székelyudvarhelyen újra lelkigyakorlatot tart Mijo Barada horvát karizmatikus. Érdeklődni és jelentkezni az esemény facebook oldalán vagy a 0743 442853 telefon számon lehetséges.

Márton Áron Imatúra 2018
Idén is megtartják a Márton Áron Imatúrát, amelyet jezsuiták, ignáci lelkiségű nővérek és laikusok, valamint a szentegyházasfalvi „Szent Gellért Alapítvány” szervez magyar fiatalok számára, 1995 óta minden évben.
Érdeklődni lehet a maimatura@gmail.com e-mail címen, illetve a 0755 533 101-es telefon számon.
Jelentkezési határidő: július 15.

Időjárás: Országszerte felmelegedik a levegő hőmérséklete a következő napokban, a csúcshőmérséklet eléri a 31 Celsius-fokot is. A július 5-e és 15-e közötti időszakban csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett előrejelzéséből. Ma többnyire napos időre készülhetünk, de időnként erősebben megnövekedhet a gomolyfelhőzet. Egy-egy jelentéktelen zápor legfeljebbdélen alakulhat ki. Hajnalban enyhébb lesz a levegő, napközben 22-28 fokig melegszik a levegő.

MRE – Hírszolgálat, 2018. július 3.

About the author

maradmin

Leave a Comment