Ismét eltelt egy újabb év, hihetetlen de ugyanakkor csodálatos is az, hogy Erdélyben már 19 éve szól a Mária Rádió. A befektetett emberi munka mellett, mindennap megtapasztaljuk, hogy a Szűzanya is munkatársként jelen van, vezet és támogat. Hálával és szeretettel gondolunk a sok-sok önkéntesre és adakozóra, akik lehetővé tették az elmúlt években és teszik fáradhatatlanul ma is, hogy működjön és fejlődhessen ez a csoda és ezáltal még több emberhez elvihessük az örömhírt. Ez alkalomból fogadják szeretettel a nagyváradi stúdió néhány önkéntesének beszámolóját, visszaemlékezését:
Az Erdélyi Mária Rádió a Szűz Anya rádiója, minden műsor római katolikus egyházunk szolgálatában, Mária jelenlétét sugározza, a hallgatók lelki megújulása és növekedése érdekében, hitben, reményben és szeretetben. E missziós küldetést végzik nap mint nap, a Rádió munkatársai és nagyszámú, jó szándékú önkéntesek közössége. Az Erdélyi Mária Rádió önkénteseként, 2009 óta, megtiszteltetés számomra is, hogy e nagy család tagjai közt lehetek, küldetésem tevékeny szeretett és örömteli szolgálat. Hiszek abban hogy az önkéntes szolgálattal, a szeretett hallgatóinkért érdemes tevékenykedni, „jót tenni jó”, amely így változást hozz a saját életemben és mások életében is. Ez által, a hosszú évek szolgálata alatt, jelentős lelki és hitbeli megerősödést kaptam. A Mária Rádiót sokan, hűségesen és örömmel hallgatják, ez erőt add számomra is hogy rádiós szolgálatom értékes, ezért nagyon hálás vagyok a Jóistennek és a Szűz Anyának, hallgatóinknak. Az elmúlt évek minden kegyelméért, mindazért amit lelkileg kaptam Istennek legyen hála! Az Erdélyi Mária Rádió további eredményes működéséért, szeretettel és tisztelettel kérem a hallgatóink imáit, és saját magamért is, maradok továbbra is szeretettel és örömmel. Dicsértessék a Jézus Krisztus!
Szebeni Lajos
Hallgatóként a kezdetek óta, önkéntesként öt éve tartozom az Erdélyi Mária Rádió nagy családjához. Hegyközújlakon terjesztem az újságokat és gyűjtöm be az adományokat, valamint a nagyváradi stúdióban segítek be az imaszándékok fogadásába. Örömmel tölt el a közös ima, hogy az éter hullámain keresztül kapcsolódunk egymással a rózsafüzért imádkozva. A novemberi Mariathon alkalmával recepciós szolgálatot teljesítve megtapasztalhattam a hallgatók kedvességét és bőkezűségét, biztosítottak a rádióért mondott imáikról. Ezzel szembesülök hétről hétre, mikor olyan sokan telefonálnak be az élő műsorba, hogy egy-egy tized rózsafüzért imádkozhassanak velünk. Hálával tölt el, hogy a közösség tagja lehetek, átélhetem, hogy a Mária Rádió valóban az ima rádiója. Önkéntesnek lenni egy ajándék számomra, köszönöm, hogy részese lehetek ennek a világot átívelő közösségnek.
Böszörményi Piroska
Dicsértessék Jézus Krisztus!
Valter Dalma vagyok, Isten kegyelméből már sok éve önkénteskedem, kevés amit én teszek ahhoz mérten, hogy mi az, amit kapok. Első sorban a rádió a mentsváram a mindennapi megpróbáltatásokban. Lelki felüdülés a kedves hallgatókkal imádkozni és beszélgetni. Megnyugtató a munkatársakkal együttműködni. Önkéntesként teljesen magától értetődő, hogy ahányszor csak alkalmam adódik beszélek róla, dicsérem a Mária Rádiót. Vannak akik meghallgatnak, viszont vannak akik azt mondják, hogy nem kell annyit dicsérni, mert egy a sok közül. Én azt gondolom nem dicsekvés csak annyira bennünk van, hogy felbuggyan, kitör belőlünk a hála és a dicséret. A rádió megalapításának évfordulójához közeledve még inkább ott van lelkünkben a köszönet, az öröm. Azért beszélek többes számban mert mikor a kedves hallgatók felhívnak élő adásban, néha alig tudjuk leállítani a hálálkodásban, a dicséretben; szeretnék ők is elmondani, hogy életük részévé vált a rádió és mennyire „egy fénysugár a lelkünknek”. Ennél kifejezőbb mottót nem is lehetett volna találni. Köszönöm, hogy részese lehetek a Mária Rádió nagy családjának!
Szabó Magda vagyok, a kezdetektől szolgálok a Mária Rádiónál mint önkéntes. Hálás vagyok a Szűzanyának azért, hogy elhívott erre a szolgálatra és ezáltal én is részese lehetek ennek a nagy családnak, ahol együtt munkálkodunk szeretetben és örömben. Olyan jó vissza tekinteni az elmúlt évekre, arra gondolva, mennyire megsegített a Szűzanya és helyt tudtunk állni a feladatokban. A Mária Rádió egy csoda, egy kegyelem számunkra, segít lelkileg épülni az imádság, a tanítások és az Ige álltal. Van egy imacsoportunk, ahol együtt imádkozzuk a rózsafüzért a hallgatók imaszándékaiért és egymásért, kérve a Szűzanya közbenjárását minden szükségünkben, hogy megtapasztalhassuk Isten szeretetét és békéjét életünkben. Köszönöm és hála legyen a Jóistennek a Mária Rádióért és kérjük, hogy tartsa meg számunkra még sokáig, hogy együtt és egymásért imádkozva mindnet Isten nagyobb dicsőségére tegyünk.