2019. február 15. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Előadássorozat családosoknak Temesváron
A Bartók Béla Elméleti Líceum vendége lesz Uzsalyné dr. Pécsi Rita magyarországi neveléskutató, a Schönstatt családmozgalom tagja, számos könyv szerzője, családok, nevelés kérdéseiben elismert szakember. Előadássorozatának címe: Serdül a kölök. A rendezvény ma délután fél hat órakor kezdődik, a folytatás pedig holnap reggel kilenc és délután öt óra között zajlik. Várják az érdeklődő családokat, kapcsolódjanak be az előadásokba.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai  Unió utánig  előadássorozat  keretében ma este hat órakor Dr. Balázs Lajos: Rituális szimbólumok a székely-magyar kultúrában címmel tart előadást a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Minden érdeklődőt várnak.

Filmklub Szatmárnémetiben
Folytatódik a Szemlélek filmklub a Szatmárnémeti Szentlélek templom Merk Mihály termében. Február 16-án holnap este hét órai kezdettel az Apa sorozatok keretében a Hegedűs a háztetőn című filmet tekinthetik meg az érdeklődők.

Népemért vállalom Székelyudvarhelyen
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes február 16-án holnap este fél nyolc órai kezdettel a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-templomban bemutatja a Márton Áron püspök úr tiszteletére készült Népemért vállalom című zeneművet, a helyi egyházközség gyerekeinek együttműködésével. Várnak minden kedves érdeklődőt.

Előadás Nagybányán
Február 18-án hétfőn délután öt órától dr. Csókay András és felesége Altay Daniella mesélnek házas életükben megélt történéseiről a nagybányai Szentháromság templomban. Mindenkit szeretettel várnak.

Jegyeskurzus Székelyudvarhelyen
Február 21-én este hét órától a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-plébánián, a szombatfalvi Szent György-egyházközséggel közös szervezésben jegyeskurzus kezdődik szentségi házasságra és családi életre vágyó fiataloknak. Jelentkezni személyesen a plébániahivatalokban lehet.

Alcsíki Egyházi Kórusok Találkozója
Február 23-án Csíkszentimrén tartják a XXIV. alcsíki kórustalálkozót. A program szombaton délelőtt tíz órától a rózsafüzér elimádkozásával kezdődik a templomban, fél tizenegytől szentmisén vehetnek részt a kórustagok és a hívek, amelynek főcelebránsa és ünnepi szónoka Tamás József segédpüspök lesz. A szentmise után két-két kórusművel mutatkoznak be az alcsíki egyházi énekkarok, a következő sorrendben: Csíkzsögöd, Csíkszentgyörgy, Tusnádfürdő, Tusnád, Csíkszentlélek, Csíkszentkirály, Csíkszentsimon, Csíkszentmárton, Csíkszentimre, valamint kivételesen a Vámszer Géza Művészeti Népiskola karvezető szakának kórusa, majd az esemény legutolsó mozzanataként a tíz kórus közösen elénekeli a „Jubilate Deo” című kánont. Ez az esemény jó alkalom a találkozásra és a tapasztalat cserére egyaránt. Várnak minden zenekedvelőt!

Biblianap Székelyudvarhelyen
Február 23-án délelőtt tíz órai kezdettel a Katolikus Magyar Bibliatársulat szervezésében biblianap lesz Pénzkezelés a Szentírás tanítása szerint címmel a Székelyudvarhely-szombatfalvi Szent György plébánia közösségi házában. Előadó: Oláh Zoltán gyulafehérvári teológiai tanár. Jelentkezni február 16-ig lehet az orsijudit@yahoo.com e-mail címen vagy a 0740-915948-as telefonszámon.

Szülők akadémiája Nagykárolyban
Folytatódik az előadássorozat melyet szülők számára indított el a Pro Calasantius Egyesület és a Kalazanci Szent József Római Katolikus Teológiai Líceum Nagykárolyban. Február 26-án délután hat órától Dr. Bartha Krisztina pszichológus, egyetemi előadó “Agresszió és zaklatás a gyerekek és fiatalok körében” témában tart majd előadást. Belépő díj nincs, ám a helyszínen 15 lej értékben adományjegyeket lehet váltani.

FITT – Ferences Ifjúsági Tavaszi Találkozó
Március 8. és 10. között a ferencesek Désen szervezik meg a Ferences Ifjúsági Tavaszi Találkozót Hivatás témában. A program célja egy közösen töltött hétvége örömben, imában és lelkiekben. Várják a 15 és 38 év közötti fiatalok jelentkezését a ferencesprogramok33@gmail.com e-mail címen, illetve Tibor testvérnél a 0746 774 701-es vagy Hugó testvérnél a 0753 173 263-as telefonszámokon.

Ifjúsági zarándoklat Csíksomlyóra
A szatmári egyházmegye ifjúsági irodája zarándoklatot szervez a pápalátogatásra 14 és 30 év közötti fiataloknak, akiknek nincs más lehetőségük részt venni az eseményen.  A részvételi díj a létszámtól függ, ami tartalmazza az utazást, két étkezést, egy éjszakás szállást. Jelentkezni március 8-ig lehet a plébániákon található jelentkezési űrlap kitöltésével és a 100 lejes előleg kifizetésével.  

Időjárás: Főként keleten zavarhatják felhők a napsütést, de hosszabb-rövidebb napos időszakok mindenhol lehetnek. A felhőkből legfeljebb keleten, délkeleten fordulhat elő gyenge eső, havas eső. Az északi-északnyugati szelet többfelé kísérhetik élénk erős lökések. Délután 0-8 fok között alakul a hőmérséklet. 

MRE – Hírszolgálat, 2019. február 15.


H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán Gyulafehérváron, a Gróf Majláth Gusztáv Károly Líceum kápolnájában tartják az örökös szentségimádási napot. Töltsünk ídőt Krisztus jelenlétében, kérve áldását életünkre, családunkra, közösségünkre.

Előadás Csíkszeredában
A Honfoglalás előttől az Európai  Unió utánig  előadássorozat  keretében ma este hat órakor Dr. Balázs Lajos: Rituális szimbólumok a székely-magyar kultúrában címmel tart előadást a városháza gyűléstermében Csíkszeredában. Minden érdeklődőt várnak.

Támogató csoport tanulási nehézségekkel küzdő gyermekek szülei számára
A csíksomlyói KALOT Egyesület Lelkigondozói Szolgálata támogató csoportot indít 1-8 osztályos tanulók szülei számára. A csoportot mindazok számára ajánlják, akiknek gyermekei tanulási nehézségekkel vagy iskolai problémákkal küzdenek. A csoporttalálkozókra havonta egyszer, vagy igény szerint kétszer kerül sor. Érdeklődni és jelentkezni még a mai nap folyamán lehet a 0742 766 542 telefonszámon, valamint a bodoreva5312@freemail.hu  e-mail címen.

Rövid terápiás program Magyarózdon
Február 18. és március 1-je között a Bonus Pastor Alapítvány kéthetes rövid-terápiás programot szervez szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak a magyarózdi Terápiás Otthonban. Várják azok jelentkezését, akik változtatni szeretnének alkohol-, drog-, játék- vagy társfüggőségükkel terhelt életmódjukon. Jelentkezni még a mai nap folyamán lehet Horváth Máriánál a 0744 237 945 telefonszámon.

Filmklub Szatmárnémetiben
Folytatódik a szemlélek filmklub a szatmárnémeti szentlélek templom Merk Mihály termében. Február 16-án holnap este hét órai kezdettel az Apa sorozatok keretében a Hegedűs a háztetőn című filmet tekinthetik meg az érdeklődők.

Népemért vállalom Székelyudvarhelyen
A marosvásárhelyi Mustármag Énekegyüttes február 16-án holnap este fél nyolc órai kezdettel a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz-templomban bemutatja a Márton Áron püspök úr tiszteletére készült Népemért vállalom című zeneművet, a helyi egyházközség gyerekeinek együttműködésével. Várnak minden kedves érdeklődőt.

Tájékoztató képzés szülőknek Székelyudvarhelyen
Február 22-24. között a Szent Pio Lelkigyakorlatos Házban Kütyük a családban címmel tájékoztató képzésre kerül sor azon szülők számára, akik úgy érzik, hogy családjukban gondot jelent a telefon, számítógép használata. Előadásokat tartanak: Józsa Csaba mentálhigiénés tanácsadó és Kállai Emánuel informatikus. Előzetes bejelentkezés szükséges február 19-ig a 0266 210 537-es vagy a 0755 489 743-as telefonszámokon, illetve a hazpio@gmail.com e-mailcímen vagy a Kütyük a családban facebook oldalon.

Keresztény pedagógusok lelkinapja Máriaradnán
A Temesvári Római Katolikus Püspökség szervezésében február 23-án, szombaton a keresztény pedagógusok számára tartanak lelkinapot, amelynek a máriaradnai templom és rendház ad otthont. A program párhuzamosan zajlik magyar és román nyelven, lelkivezetők: Zsódi Viktor piarista atya, a szegedi Dugonics András Piarista Gimnázium tanára és Riba Ioan, a bukaresti Szent József Római Katolikus Főgimnázium lelki igazgatója. A tíz órakor kezdődő lelkinap programjában előadások, gyónási alkalom, kiscsoportos beszélgetés szerepel, a záró szentmise délután négy órakor kezdődik a kegytemplomban. Szeretettel várják az érdeklődőket.

Hivatások éve Oroszhegyen
A gyulafehérvári főegyházmegye 2018 adventjétől meghirdette a hivatások évét Követlek téged, bárhová mész mottóval. Ebbe a programba bekapcsolódik az oroszhegyi egyházközség is. Február 24-én a reggel 9 és a délelőtt 11 órától kezdődő szentmiséken dr. Nuszer Zoltán székelyudvarhelyi családorvos tart előadást.

Ifjúsági zarándoklat Csíksomlyóra
A szatmári egyházmegye ifjúsági irodája zarándoklatot szervez a pápalátogatásra 14 és 30 év közötti fiataloknak, akiknek nincs más lehetőségük részt venni az eseményen.  A részvételi díj a létszámtól függ, ami tartalmazza az utazást, két étkezést, egy éjszakás szállást. Jelentkezni március 8-ig lehet a plébániákon található jelentkezési űrlap kitöltésével és a 100 lejes előleg kifizetésével.  

Márton Áron zarándoklat Doberdóba
Negyedik alkalommal szervez és vezet zarándoklatot a katona Márton Áron nyomdokain az egykori doberdói harctérre március 14. és 19. között Kovács Gergely posztulátor és Ferencz Kornélia, az erdélyi Mária Rádió önkéntes munkatársa. Bővebb információ, valamint jelentkezés a 0726 107 002-es telefonszámon. A zarándoklat részletes programját megtalálják a RomKat.ro oldalon.  

Időjárás: Főként keleten zavarhatják felhők a napsütést, de hosszabb-rövidebb napos időszakok mindenhol lehetnek. A felhőkből legfeljebb keleten, délkeleten fordulhat elő gyenge eső, havas eső. Az északi-északnyugati szelet többfelé kísérhetik élénk erős lökések. A fagyos hajnal után délután 0-8 fok várható. 

MRE – Hírszolgálat, 2019. február 15.

About the author

maradmin

Leave a Comment