2016. szeptember 21. – Hírek és programajánló

H Í R E K   D É L B E N

Könyvbemutató Sepsiszentgyörgyön
Megalakulásának 25. évfordulóját ünnepli a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szervezete. Ebből az alkalomból Puskás Bálint nyugalmazott alkotmánybíró,  szeptember 22-én, holnap délután hat órától a Székely Nemzeti Múzeumban bemutatja a Szeretet szolgálatában című kétnyelvű könyvét a szervezet hazai alapításáról és működéséről.

Előadás Brassóban
Brassóban, az Áprily Lajos Főgimnázium dísztermében holnap délután hat órától dr. Jitianu Liviu kolozsvári egyetemi tanár Iszlám, a béke vallása? címmel  tart előadást. Várnak minden érdeklődőt.

Szent Gellért búcsúk
Szeptember 24-én, szombaton Szent Gellért búcsút tartanak a szelterszi Szent Gellért Rehabilitációs Háznál. A szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik.
- Székelyvarság, Sólyomkő tanyáján is Szent Gellért védelmébe ajánlották a templomot. Búcsúját szeptember 24-én, szombaton déli tizenkét órakor ünneplik. A szentmise ünnepi szónoka Daniel Ernő András nyikómalomfalvi plébános lesz.
- Sepsiszentgyörgyön, a Csíki utcai templomban is búcsút tartanak. Az ünnepi szentmise délután hat órakor lesz, melyet Berszán Lajos aranymisés pap a gyímesfelsőloki Árpád-házi szent Erzsébet líceum igazgatója mutat be.

DVD- és könyvbemutató Jobbágytelkén és Gyergyótölgyesen
A jobbágytelki plébániatemplomban ma délután a hat órakor kezdődő szentmise után, a gyergyótölgyesi plébánia hittantermében szeptember 24-én, szombaton este nyolc órakor bemutatásra kerül a kolozsvári Verbum kiadó gondozásában megjelent Nagy Zoltán, székelyudvarhelyi hitoktató, A Hegy című DVD-összeállítása valamint, Imádkozzunk Áron püspökkel! című imafüzet. Várnak minden érdeklődőt!

Székesegyházi búcsú és Márton Áron ünnepség Gyulafehérváron
Szeptember 29-én, Szent Mihály főangyal ünnepén, délelőtt tizenegy órától kezdődik Gyulafehérváron a búcsús szentmise, melynek főcelebránsa Miguel Maury Buendía érsek, romániai apostoli nuncius. Közvetlenül a szentmise után lesz annak a kőszarkofágnak a megáldása, amelybe Áron püspök földi maradványai kerültek áthelyezésre a székesegyház kriptájából.
Az ünnepi előkészület jegyében Jakubinyi György érsek   imakilencedet hirdetett a főegyházmegyében. Az imakilenced kedden kezdődött és szeptember 28-ig tart. A Mária Rádióban a déli imádságot követően végezzük a kilencedet, számítva mindazokra, akiknek nincs lehetőségük az egyházközségük templomában bekapcsolódni az imádságba.
Mindazok, akik szeptember 29-én nem tudnak elzarándokolni Gyulafehérvárra a búcsú ünnepére, a szentmisébe bekapcsolódhatnak rádiónkon, a Duna Televízión, illetve a Seminarium Incarnatae Sapientiae YouTube csatornáján keresztül.

Pál Feri atya Szatmárnémetiben
A magánytól az összetartozásig címmel szeptember 29-én este hét órától Pál Feri atya tart előadást Szatmárnémetiben, a Szakszervezetek Művelődési házában. Az atya ezúttal legújabb könyvéhez kapcsolódó előadását hozza el. „Érdemes végre leszámolni azzal az illúzióval, hogy egy párkapcsolat akkor jó, akkor az igazi, ha nem kell érte semmit tenni, mert magától működik. Ebbe az illúzióba rengeteg kapcsolat belebukott már, magától ugyanis nem működik semmi, még a testünk sem.”- vallja Pál Feri atya. Az előadás végén kedvezményes könyvvására is sor kerül. Jegyek 25 lejért már megvásárolhatóak a helyszínen.

40 nap az életért Kolozsváron
Szeptember 28-tól a 40 nap az életért kampány ismét meg akarja mozgatni Kolozsvár lakóit. A szülészeti klinika előtt napi 12 órás csendes jelenlétre hívják mindazokat, akik tenni akarnak az abortusz megakadályozásáért a kincses városban. Reggel hét és este hét óra között 40 napon keresztül, hosszab-rövidebb időre csatlakozhatnak és kampányolhatnak elsősorban a klinika előtt – vagy lehetőség szerint otthonaikban - imádsággal és böjttel az élet védelméért.

Irgalom – 20. Faludi Filmszemle
A jezsuita rend idén 20 éve, hogy minden évben meghirdeti tematikus filmes pályázatát amatőr alkotóknak és filmes tanulmányokat folytató hallgatóknak. A Faludi Ferenc Akadémia idén az Irgalmasság Évéhez kapcsolódóan az irgalom témát jelölték meg, erre várják a nevezők filmjeit és fotóit, ugyanis a filmszemléhez fotópályázat is társul. A pályázat beadási határideje: 2016. október 3. Bővebb információkat a faludiakademia.hu honlapon találnak.

Időjárás: Ma változóan felhős-napos idő várható, helyenként alakulhat ki zápor, zivatar. Hüvősebb napok jönnek, s a szél is élénk marad. Hajnalban 1-8, délután 11-18 fokra számíthatunk. 

MRE - Hírszolgálat, 2016. szeptember 21.


 

H Í R E K   R E G G E L

Örökös szentségimádási nap
A gyulafehérvári főegyházmegyében a mai nap folyamán az egeresi templomban tartják az örökös szentségimádási napot. Szánjunk időt a szentséglátogatásra, fejezzük ki íly módon is Krisztushoz való hűségünket és ragaszkodásunkat.

Könyvbemutató Sepsiszentgyörgyön
Megalakulásának 25. évfordulóját ünnepli a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szervezete. Ebből az alkalomból Puskás Bálint nyugalmazott alkotmánybíró, szeptember 22-én, holnap délután hat órától a Székely Nemzeti Múzeumban bemutatja a Szeretet szolgálatában című kétnyelvű könyvét a szervezet hazai alapításáról és működéséről.

Előadás Brassóban
Brassóban, az Áprily Lajos Főgimnázium dísztermében holnap délután hat órától dr. Jitianu Liviu kolozsvári egyetemi tanár Iszlám, a béke vallása? címmel tart előadást. Várnak minden érdeklődőt.

Szent Gellért búcsúk
Szeptember 24-én, szombaton Szent Gellért búcsút tartanak a szelterszi Szent Gellért Rehabilitációs Háznál. A szentmise délelőtt tizenegy órakor kezdődik.
- Székelyvarság, Sólyomkő tanyáján is Szent Gellért védelmébe ajánlották a templomot. Búcsúját szeptember 24-én, szombaton déli tizenkét órakor ünneplik. A szentmise ünnepi szónoka Daniel Ernő András nyikómalomfalvi plébános lesz.
- Sepsiszentgyörgyön, a Csíki utcai templomban is búcsút tartanak. Az ünnepi szentmise délután hat órakor lesz, melyet Berszán Lajos aranymisés pap a gyímesfelsőloki Árpád-házi szent Erzsébet líceum igazgatója mutat be.

Szombatig látogatható Kolozsváron a Mária-kiállítás
Száz éve menekítették Kolozsvárra a csíksomlyói Mária-szobrot. Erre az évfordulóra emlékezve Kolozsvári Magyar Napok idejére augusztusban Kolozsvárra érkezett a csíkszeredai Csíki Székely Múzeumban 2015-ben bemutatott Mária-kiállítás, amelyre a Csíksomlyói Szűzanya szobrának 500 éves évfordulója alkalmából került sor. Ennek a kiállításnak egy részét néhány kolozsvári vonatkozással kiegészítve tekinthetik meg az érdeklődők szeptember 25-ig. 2016 szeptemberében 100 éve ugyanis annak, hogy az I. világháborús körülmények miatt a Csodatevő Szűz szobrát Csíksomlyóról Kolozsvárra menekítették. A Kisebb Testvérek (Ferencesek) Rendjének Szent István királyról nevezett Erdélyi Rendtartománya által szervezett kiállítást ezen a héten még megtekinthetik az érdeklődők ferences kolostor refectoriumában, naponta délután öt óráig.

Székesegyházi búcsú és Márton Áron ünnepség Gyulafehérváron
Szeptember 29-én, Szent Mihály főangyal ünnepén, délelőtt tizenegy órától kezdődik Gyulafehérváron a búcsús szentmise, melynek főcelebránsa Miguel Maury Buendía érsek, romániai apostoli nuncius. Közvetlenül a szentmise után lesz annak a kőszarkofágnak a megáldása, amelybe Áron püspök földi maradványai kerültek áthelyezésre a székesegyház kriptájából.
Az ünnepi előkészület jegyében Jakubinyi György érsek imakilencedet hirdetett a főegyházmegyében. Az imakilenced kedden kezdődődött és szeptember 28-ig tart. A Mária Rádióban a déli imádságot követően végezzük a kilencedet, számítva mindazokra, akiknek nincs lehetőségük az egyházközségük templomában bekapcsolódni az imádságba.
Mindazok, akik szeptember 29-én nem tudnak elzarándokolni Gyulafehérvárra a búcsú ünnepére, a szentmisébe bekapcsolódhatnak rádiónkon, a Duna Televízión, illetve a Seminarium Incarnatae Sapientiae YouTube csatornáján keresztül.

Pál Feri atya Szatmárnémetiben
A magánytól az összetartozásig címmel szeptember 29-én este hét órától Pál Feri atya tart előadást Szatmárnémetiben, a Szakszervezetek Művelődési házában. Az atya ezúttal legújabb könyvéhez kapcsolódó előadását hozza el. „Érdemes végre leszámolni azzal az illúzióval, hogy egy párkapcsolat akkor jó, akkor az igazi, ha nem kell érte semmit tenni, mert magától működik. Ebbe az illúzióba rengeteg kapcsolat belebukott már, magától ugyanis nem működik semmi, még a testünk sem.”- vallja Páll Feri atya. Az előadás végén kedvezményes könyvvásárra is sor kerül. Jegyek 25 lejért már megvásárolhatóak a helyszínen.

40 nap az életért Kolozsváron
Szeptember 28-tól a 40 nap az életért kampány ismét meg akarja mozgatni Kolozsvár lakóit. A szülészeti klinika előtt napi 12 órás csendes jelenlétre hívják mindazokat, akik tenni akarnak az abortusz megakadályozásáért a kincses városban. Reggel hét és este hét óra között 40 napon keresztül, hosszab-rövidebb időre csatlakozhatnak és kampányolhatnak elsősorban a klinika előtt – vagy lehetőség szerint otthonaikban - imádsággal és böjttel az élet védelméért.

Időjárás: Ma változóan felhős-napos idő várható, helyenként alakulhat ki zápor, zivatar. Hüvősebb napok jönnek, s a szél is élénk marad. Hajnalban 1-8, délután 11-18 fokra számíthatunk.

MRE - Hírszolgálat, 2016. szeptember 21.

About the author

maradmin

Leave a Comment